LIGA PRVAKA: Poraz Zagreba na gostovanju u Švedskoj

Nakon dva tijesna poraza, PPD Zagreb je na gostovanju kod švedskog Kristianstada tražio prve bodove u novoj sezoni rukometne Lige prvaka. Na početku su utakmice obje ekipe teško pronalazile put do gola protivnika. Razlog tome su bile greške u napadu i raspoloženi vratari (Stevanović je u 8. minuti utakmice imao 5 obrana). U takvim su se okolnostima bolje snašli domaćini koji su se prvi odvojili, a Zagreb svoj drugi pogodak postiže tek u 12. minuti utakmice. Tada na scenu stupa Stipe Mandalinić koji sa četiri uzastopna gola vraća Zagreb u igru i donosi poravnanje rezultata (5:5). Nakon toga, domaćini koriste isključenja koja dobivaju igrači Zagreba i odlaze na plus pet, 10:5. Vujović je u 24. minuti primoran pozvati minutu odmora nakon koje njegovi igrači rade seriju 3:0, a na poluvrijeme se odlazi s rezultatom 13:10 za domaćine.

rk-zagreb

(foto: EHF Champions League/Twitter)

Igra iz prvog poluvremena se nastavila i u drugom. Kristianstad je postupno povećavao prednost, a igrači Zagreba nisu uspjeli pronaći odgovor na igru domaćina te su radili veliki broj tehničkih pogrešaka. Kristianstad je utakmicu mirno priveo kraju i upisao svoju prvu pobjedu ove sezone, ostavivši tako Zagreb na začelju skupine B. Najraspoloženiji igrač švedskog sastava bio je Lagergren s 9 pogodaka dok je kod Zagreba najbolji strijelac bio Stipe Mandalinić s pet pogodaka. Momčad Veselina Vujovića u subotu, u zagrebačkoj Areni dočekuje Meshkov iz Bresta koji je danas bio bolji od Rhein-Neckar Löwena.