Liga prvaka: Real nadigrao Bayern za finale, Luka Modrić asistirao za prvi gol

Bayern - Real 0:4 (0:3). Luka Modrić odigrao je stotu utakmicu za kraljevski klub asistiravši Ramosu za prvi gol. Mandžukić zamijenjen na poluvremenu

Liga prvaka, polufinale

BAYERN – REAL MADRID 0:4

Allianz Arena. Sudac: Pedro Proença.

Strijelci: 0:1 Ramos (16), 0:2 Ramos (20′), 0:3 Ronaldo (34′), 0:4 Ronaldo (90′).

BAYERN: Neuer, Lahm, Boateng, Alaba, Dante, Robben, Schweinsteiger, Ribery (od 72′ Gotze), Kroos, Mandžukić (od 46′ Martinez), Muller (od 72′ Gotze).

REAL: Casillas, Ramos (od 75′ Varane), Pepe, Coentrao, Carvajal, Alonso, Modrić, Bale, Di Maria (od 84′ Casemiro), Ronaldo, Benzema (od Isco).

Nogoemtaši Real Madrida nadigrali su Bayern 4:0 u uzvratnom susretu polufinala Lige prvaka osiguravši tako plasman u finale najelitnijeg klupskog natjecanja na svijetu.

Kraljevski klub stigao je u Munchen s prednošću 1:0 iz prve utakmice, a snovi Bayerna o finalu urušili su se nakon samo 20 minuta.

U 16. minuti Luka Modrić izveo je korner, a Sergio Ramos je glavom zakucao loptu u mrežu – 0:1. Četiri minute kasnije slobodan udarac izveo je Di Maria, a Ramos je opet bio najviši – 0:2. U tom trenutku bilo je jasno da će se Bavarci teško vratiti protiv Reala koji je čvrsto stajao u obrani, a rezultat mu je otvarao mogućnost da se koncentrira na kontrapade u kojim je ubojit.

Upravo je u 34. minuti Di Maria u kontri pronašao Ronalda koji je zabio za 0:3. Bio je to 15 pogodak Portugalca u jednoj sezoni Lige prvaka i tako je s vrha skinuo Messija i Altafinija.

Bayern je pokušavao popraviti dojam, ali na kraju je Cristiano Ronaldo potegnuo iz slobodnjaka u 90. minuti za 0:4!

Luka Modrić odigrao je cijeli susret za kraljevski klub i bila je to njegova stota utakmicaa u dresu Real Madrida, Mario Mandžukić zamijenjen je na poluvremenu.