Liga prvaka: Real pobijedio Liverpool, kraljevski klub i Borussia (D) potvrdili drugi krug

U 35. minuti Luka Modrić sjajno je uposlio Ronalda, ali portugalski napadač nije uspio zabiti i izjednačiti se s Raulom na vrhu ljestvice strijelaca u povijesti Lige prvaka

Lucas Leiva i Luka Modrić/Getty Images

Nogometaši Real Madrida pobijedili su Livepool 1:0, a jedini pogodak na utakmici postigao je Karel Benzema u 27. minuti utakmice potvrdivši tako prolazak kraljevskog kluba u drugi krug. U 35. minuti Luka Modrić sjajno je uposlio Ronalda, ali portugalski napadač nije uspio zabiti i izjednačiti se s Raulom na vrhu ljestvice strijelaca u povijesti Lige prvaka. Ujedno, Ronaldo nije uspio zabiti u 13. utamici zaredom.

Luka Modrić odigrao je cijelu utakmicu za kraljevski klub, Dejan Lovren nije bio u konkurenciji za momčad budući da su gosti zaigrali u šarolikom sastavu.

Atletico je slavio na gostovanju protiv Malmoa (2:0), Mario Mandžukić igrao je do 69. minute kada ga je zamijenio Griezmann. Bayer Leverkusen slavio je na gostovanju kod Zenita (2:1), Tin Jedvaj igrao je do 65. minute, a zamijenio ga je Boenisch.

Benfica je pobijedila Monaco 1:0 golom Talisce u 82. minuti. Danijel Subašić branio je 90 minuta za goste, a kod pogotka nije stigao na vrijeme istrčati i blokirati udarac.

Borussia Dortmund je pobjedom nad Galatasarayjem potvrdila prolazak u drugi krug iz skupine D.

Rezultati 4. kola:

Skupina A: Juventus – Olympiakos 3:2 (Pirlo 21, Gago 65-ag, Pogba 66/Botia 24, Ndinga 61), Malmo – Atletico 0:2 (Koke30, Raul Garcia 78)

Poredak: Atletico 9, Olympiakos 6, Juventus 6, Malmo 3

Skupina B: Real Madrid – Liverpool 1:0 (Benzema 27), Basel – Ludogorets 4:0 (Embolo 34, Gonzales 41, Gashi 59, Suchy 65)

Poredak: Real Madrid 12, Basel 6, Liverpool 3, Ludogorets 3

Skupina C: Zenit – Leverkusen 1:2 (Rondon 89/Son Heung 68, 73), Benfica – Monaco 1:0 (Conceicao 82)

Poredak: Leverkusen 9, Monaco 5, Zenit 4, Benfica 4

Skupina D: Arsenal – Anderlecht 3:3 (Arteta 25-11m, Sanchez 29, Oxlade-Chamberlain 58/Borre 61, 73-11m, Mitrović 90), Borussia (D) – Galatasaray 4:1 (Reus 39, Papastathopoulos 54, Immobile 73, Kaya 84-ag/Balta 69)

Poredak: Borussia 12, Arsenal 7, Anderlecht 2, Galatasaray 1