Liga prvaka: Real uvjerljivo pobijedio Borussiju, Luka Modrić asistirao

Prva utakmica četvrtfinala: Real Madrid - Borussia 3:0 (Bale 3, Isco 27, Ronaldo 57)

Luka Modrić/Getty Images

LIGA PRVAKA

REAL – BORUSSIA 3:0

Stadion Santiago Bernabeu. Gledatelja: 70.089

Strijelci: 1:0 Bale (3), 2:0 Isco (27), 3:0 Ronaldo (57)

REAL: Casillas, Carvajal, Pepe, Ramos, Coentrao, Xabi, Modrić, Isco (72 Illaramendi), Bale, Ronaldo (80 Casemiro), Benzema (75 Morata)

BORUSSIA D: Weidenfeller, Pisczcek (66 Schieber), Sokratis, Hummels, Durm, Kehl (74 Jojić), Sahin, Grosskreutz, Mkhitrayan, Reus, Aubameyang

Nogometaši Reala napravili su veliki korak prema polufinalu Lige prvaka, pobijedivši u prvom dvoboju četvrtfinala pred svojim navijačima Borussiju Dortmund s uvjerljivih 3:0. U redovima Kraljeva, koji su se ovom pobjedom Žutima osvetili za prošlogodišnje izbacivanje u elitnom natjecanju, odličnu utakmicu odigrao je Luka Modrić.

Hrvatski je reprezentativac odigrao svih 90 minuta, asistiravši Cristianu Ronaldu za konačnih 3:0 u 57. minuti susreta. Modrić je fino sačuvao loptu pored dvojice njemačkih igrača, podvalivši ju za Portugalca koji je Weidenfellera poslao u prazno i u 100. utakmici u Ligi prvaka zabio 14. ovosezonski gol čime je izjednačio rekord Lea Messija.

Prva dva gola za Madrižane postigli su Bale u trećoj minuti i Isco u 27. minuti. U drugome dvoboju večeri PSG je na Parku Prinčeva pobijedio Chelsea 3:1.