Liga prvaka: Remi Barcelone i Juventusa, Mandžukić prošao u polufinale

Barcelona ipak nije uspjela. Juventus je ušao u polufinale Lige prvaka, nakon što je u uzvratnoj utakmici četvrtfinala remizirao s Blaugranom 0:0.

U 13. minuti vidjeli smo prvi pokušaj, no Higuain je pucao preko gola. Samo dvije minute kasnije odgovara i Rakitić, također preko gola. Prvu pravu priliku na susretu imao je Messi, no u 19. minuti je pucao pored gola. Dvije minute kasnije ni i Neymarov poluvolej nije išao u okvir gola.

Katalonci su dominirali, a Stara dama spretno se branila. Ponovno je Messi pucao u 31. minuti, no Buffon mu je prvo obranio udarac, da bi Argentinac odbijenu loptu poslao u vanjski dio mreže. Osam minuta kasnije Higuain je prošao između dva stopera Blaugrane, no Ter Stegen je upisao prvu večerašnju obranu. U 44. minuti Pjanić ružnim startom lomi Messijevu jagodičnu kost, no Nizozemac Kuipers pokazuje Neymaru žuti karton zbog prigovora. Brazilac će tako propustiti iduću utakmicu zbog akumuliranih žutih kartona, a na odmor se otišlo bez pogodaka.

U nastavku je Barcelona krenula na sve ili ništa, što je otvorilo prostora za goste. U 49. minuti Cuadrado je pucao pored gola, a samo minutu kasnije isto je na drugoj strani učinio Neymar. U 52. minuti Messi je napravio dvostruko proigravanje s Neymarom, no opet je pucao preko gola. Messi je ponovno pucao i u 56. minuti, no Chiellini mu je blokirao udarac.

Najbolji igrač svijeta pucao je i u 58. minuti iz slobodnog udarca, no otišlo je preko gola. Četiri minute kasnije i Neymar puca preko gola, baš kao i Messi u 66. minuti. Tri minute kasnije i Roberto je pucao pored gola, a Luis Enrique odlučio je uvesti Alcacera i Mascherana.

Iako je Blaugrana konstantno pritiskala do kraja susreta, nije uspjela postići gol i na kraju je Juventus zahvaljujući pobjedi iz prve utakmice prošao u polufinale. Vrijedi spomenuti i da u 89. minuti nije dosuđen čisti kazneni udarac za Katalonce, nakon igranja rukom Lemine. Ivan Rakitić igrao je do 58. minute, Mario Mandžukić odigrao je cijeli susret, a Marko Pjaca ostao je na klupi.