Liga prvaka: Ronaldo za četvrtfinale!

Juventus je uspio nadoknaditi zaostatak iz prve utakmice u Madridu, hat-trickom Cristana Ronalda. U drugom susretu večeras, Manchester City demolirao je Schalke

Juventus je uspio nadoknaditi zaostatak iz prve utakmice odigrane u Madridu od 2:0 i slaviti u dvoboju protiv Atletica! Rezultat je na kraju iznosio 3:0 za ‘Staru damu’ koja tako nastavlja natjecanje u četvrtfinalu. U drugoj utakmici večeras slavio je Manchester City  protiv Schalkea sa visokih 7:0 i tako se također priključio Manchester Unitedu, Ajaxu, Tottenhamu i Portu koji su ranije osigurali prolaz u četvrtfinale.

Da će Atletico teško doći do željenog rezultata u ovoj utakmici, vidjelo se od početka. Već u uvodnim minutama utakmice, Juventusu je poništen pogodak, nakon konzultiranja s VAR-om. Nije to zasmetalo Juventusu i njihovi napadi su bili sve učestaliji pred vratima Jana Oblaka. Nakon sjajno ubačene lopte Bernardeschia, Cristiano Ronaldo je nakon 27. minuta igre doveo Juve u prednost. Bio je to prvi pogodak sjajnog portugalca, koji je do kraja susreta postigao Hat-trick.

Drugi pogodak za Juventus je došao na početku drugog poluvremena. Ovaj puta loptu je centrirao Joao Cancelo, a ponovno najviši na ubačaju je bio Ronaldo, kojem je pogodak priznat tek nakon signalizacije ‘gol-line’ sustava kada je lopta prešla crtu. Kako se približavala završnica susreta, sve su izgledniji bili produžeci. No nakon jednog prodora Bernardeschia u šesnaestercu Atletica, Juanfran ruši talijana, a sudac utakmice Bjorn Kuipers sudi najstrožu kaznu. Siguran izvođač s bijele točke bio je Ronaldo, kojemu je ovo osmi hat-trick u Ligi prvaka.

U drugoj utakmici večeras, Schalke na Etihadu protiv Citya nije imao šanse. Prvi susret u njemačkoj je završio 3:2 za Manchester City, dok su im u drugoj utakmici postigli čak sedam pogodaka! Najbolji u redovima ‘Građana’ bio je bivši igrač Schalkea Leroy Sane, koji je postigao jedan pogodak, a imao je i tri asistencije. Pogotke su postizali Aguero (35.’ i 38.’), Sane (42.’), Sterling (56.’), B. Silva (71.’), Foden (78.’) i Jesus (84.’).

Sutra su na rasporedu utakmice Bayern Munchena i Liverpoola, te Barcelone i Lyona. Ždrijeb četvrtfinala održati će se u petak u Nyonu.