Liga prvaka: Rukometaši HSV-a slavili kod Gorenja, dva pogotka Blaženka Lackovića

Gorenje Velenje - HSV 29:36. Domagoj Duvnjak ušao je u igru krajem prvog poluvremena i podignuo razinu igre gostiju

Blaženko Lacković/Getty Images

Liga prvaka u rukometu, skupina D

GORENJE VELENJE – HSV 29:36 (13:19)

Rdeča dvorana. Gledatelja: 1.500. Suci: Togstad i Kristiansen (oba Norveška).

GORENJE VELENJE: Taletovič, Cehte, Medved, S. Burić 2, B. Burić, Cehte 4, Skube 7, Golčar 2, Šoštarič 4, Papež 5, Dobelšek, Gams 1, Nosan, Oštir, Dujmovič 1, Bećiri 3.

HSV: Bitter, Schröder 5, Duvnjak, Lackovič 2, Flohr 2, Canellas 5, Hansen 2, Cleverly, Djordjić 4, Lindberg 3, Nilson, Mahe 5, Dominković 1, Pfahl 6, Marković 1.

Isključenja: Gorenje Velenje 4,  HSV 8 minute. Sedmerci: Gorenje Velenje 1 (1), HSV 1 (1).

Rukometaši HSV-a slavili su na gostovanju kod Gorenja u utakmici Lige prvaka. Hrvatski reprezentativac Blaženko Lacković, koji je zbog ozljede koljena propustio Europsko prvenstvo u Danskoj, postigao je dva pogotka u pobjedi.

Domagoj Duvnjak utakmicu je započeo na klupi. Deset minuta prije kraja prvog poluvremena Duvnjak je ušao u igru i podignuo razinu igre gostiju.

Nakon što je u prvoj utakmici ovih suparnika postignuto 73 pogotka  (41:32), gledatelji su u drugom ogledu mogli vidjeti 65 golova. Gorenje je izdržalo do 8:9, a onda se HSV odvojio i na poluvrijeme otišao sa šest golova prednosti. Slovenska momčad bila je uporna i iskoristila je HSV-ovo opuštanje i nakon sedam minuta drugog poluvremena stigla je do dva gola zaostatka (18:20),  ali više od toga nije mogla.