Liga prvaka, skupina B: Parižani uvjerljivi, prvi bodovi i za Celtic

U skupini B Lige prvaka susrele su se neporažene momčadi PSG-a i Bayerna iz Münchena, dok su poraženi u prvom kolu, Anderlecht i Celtic, susret odigrali u Belgiji. Parižani su pred svojim navijačima uvjerljivo slavili, a prvu je pobjedu upisao i Celtic.

Francuzi su nekako iznenađujuće do vodstva stigli već nakon minute i pol igre. Odlično je lijevom stranom prošao Neymar te u kaznenom prostoru našao Danija Alvesa, koji se sam snašao pred gostujućim golmanom Ulreichom i zabio za vodstvo od 1:0. Nijemci su bili najbliže izjednačenju u 12. minuti kada je Thomas Muller pokušao glavom, lopta je sletjela pored stative. Sedam minuta kasnije ponovo prijete gosti, dlanove Areole zagrijao je snažnim udarcem Javi Martinez. Bayernovi igrači više su držali loptu u svojim nogama, no golove su zabijali Parižani. U 31. minuti odlično su kontranapad iskoristili igrači PSG-a, Mbappe se sjurio u kazneni prostor Bavaraca i poslao povratnu loptu Cavaniju na rub šesnaesterca. Urugvajac je neobranjivu loptu poslao pod gredu te zabio za povećanje vodstva. Do kraja poluvremena rezultat se nije mijenjao.

Gosti iz Münchena i u drugom dijelu držali su konce igre, unatoč svim prilikama raspoložen je bio domaći vratar Areola. Na samom početku nastavka utakmice sjajnu priliku za postizanjem zgoditka nije iskoristio Neymar. Brazilac je ipak iskoristio priliku za postizanjem zgoditka u 63. minuti. Ponovo je u prvom planu bio Mbappe, koji se poigrao gostujućom obranom, a do lopte je prvi stigao Neymar i zabio za vodstvo s 3:0. Premoć Bayerna u kontroli lopte vidjela se i u omjeru kornera, do 70. minute izveli su 16 kornera, dok je PSG izveo samo jednog. Do isteka vremena rezultat se nije promijenio, a Nijemci su najbliže smanjenju zaostatka bili u sudačkoj nadoknadi kada je stativu pogodio Lewandowski.

Anderlecht je nakon poraza od Bayerna priliku za bodovima tražio na svom stadionu, gdje je ugostio škotskog prvaka Celtic. Gosti s otoka do vodstva su stigli u 38. minuti, odlično dodavanje na drugu stativu iskoristio je Griffiths te zabio jedini zgoditak u prvom dijelu. Odmah nakon dolaska iz svlačionica novi šok za domače navijače. Celtic je u 50. minuti vodio 0:2, grešku obrane iskoristio je Roberts, njegov udarac je pokušao blokirati Kara, ali lopta je završila iza leđa Boeckxa. Visoku pobjedu gosti su potvrdili u sudačkoj nadoknadi, kada su iskoristili još jedan poklon domaće obrane. Sinclair je primio loptu na 30 metara od vrata Anderlechta te sam sjurio prema vrataru Boeckxu i sigurno zabio za 0:3.

U vrhu skupine B ostaje PSG, s dvije visoke pobjede i gol razlikom 8:0, slijede im Bayern i Celtic s tri osvojena boda, dok je posljednji Anderlecht bez osvojenih bodova.