Utakmica dana nije razočarala

[VIDEO] Liga prvaka, skupina C: Fantastična utakmica na Stamford Bridgeu završila remijem!

U odličnoj utakmici na Stamford Bridgeu Chelsea i Roma odigrali su neriješeno 3:3.

Chelsea je na svom Stamford Bridgeu ugostio Romu u sklopu 3. kola Lige prvaka i odigrao neriješeno 3:3. Gledatelji su zasigurno uživali u utakmici u kojoj je viđeno čak šest golova uz još pregršt prilika.

Oporavljeni Alvaro Morata našao se u dobroj prilici za pogodak u 5. minuti. Uputio je udarac s ruba šestnaesterca, ali Alisson, Brazilac na vratima Rome, odlično brani. U 8. minuti uzvraća Roma preko Diega Perottija. Odličnu je solo akciju povukao Argentinac i pucao s ruba šestnaesterca, ali lopta je otišla pored vratnice. Chelsea je poveo u 11. minuti. Na odbijenu loptu Juana Jesusa naletava David Luiz i odličnim udarcem dovodi svoju momčad u vodstvo. Eden Hazard mogao je u 21. minuti povećati vodstvo, ali njegov prizemni udarac završio je pored desne vratnice. Kevin Strootman prošao je po lijevoj strani i poslao prizemnu loptu na vrh šestnaesterca gdje pronalazi Perottija, ali njegov udarac lako brani vratar domaćih Thibaut Courtois.

Već u sljedećoj minuti Roma je mogla do izjednačenja. Lopta se odbila do Radje Nainggolana u opasnoj zoni. Međutim, u izglednoj situaciji za gol, Courtois odlično reagira i sprječava pogodak. Roma nastavlja dominirati i napadati. Perotti se našao u obećavajućoj situaciji u 35. minuti nakon dodavanja Edina Džeke, ali preslabo je pucao te je to lako obranio Courtois. Kako to inače biva, Chelsea je znao kazniti Romine promašaje. Nakon izgubljene lopte na centru, Morata i Hazard povukli su kontru u 37. minuti. Morata upućuje udarac s vrha šestnaesterca, a lopta se odbija do Hazarda koji iz prve puca i pogađa za 2:0. Roma je uspijela smanjiti zaostaka u 40. minuti. Aleksandar Kolarov prošao je dvojicu igrača Chelsea, ušao u šestnaesterac i zakucao loptu pod gredu pored nemoćnog golmana. Roma je mogla u 42. minuti do izjednačenja kada je Gerson u šestnaestercu u izglednoj prilici loše reagirao.

Gerson je dobro pucao u 52. minuti, ali lopta je prozujala pokraj vrata domaćina. Roma pojačava ritam i sve je opasnija. U 60. minuti ponovno Gerson se našao u izglednoj prilici, ali njegov udarac glavom završio je malo iznad grede. Perotti je u 63. minuti snažno pucao s ruba šestnaesterca, ali Courtois je to odlično obranio. Nakon toga uslijedio je potpuni preokret Rome u režiji Edina Džeke. Prvo je fantastično pogodio volej lijevo nogom unutar šestnaesterca nakon ubačaja Federica Fazija, da bi već u 70. minuti, nakon ubačaja Kolarova iz slobodnog udarca s lijeve strane, zabio glavom pored nemoćnog Belgijca na vratima domaćih. Međutim, Chelsea se ne predaje. Hazard je ponovno strijelac u 75. minuti kada je loptu glavom pospremio u mrežu nakon preciznog ubačaja Pedra s desne strane.

Džeko je mogao do hattricka u 81. minuti. Strootman je ubacio s desne strane, a Bosanac u napadu Rome glavom je pucao pored lijeve vratnice. Cesc Fabregas u 84. minuti ubacio je loptu iz kornera, a Antonio Rudiger, koji je ovog ljeta upravo iz Rome prešao u Chelsea, zamalo bio neprecizan. U 92. minuti udarac glavom uputio je Gary Cahill, ali lopta je otišla iznad gola. Na samom kraju utakmice Bruno Peres mogao je donijeti pobjedu Romi, ali njegov udarac odlično je obranio Courtois.