Atletico bez pobjede

[VIDEO] Liga prvaka, skupina C: Qarabag priredio iznenađenje!

Atletico Madrid nije uspio pobijediti Qarabag u Azerbajdžanu.

Azerbajdžanski Qarabag ugostio je na svom terenu Atletico Madrid u sklopu 3. kola Lige prvaka i priredio senzaciju ne izgubivši od momčadi Diega Simeonea. Završilo je bez golova.

Qarabag je osvojio prvi bod u novoj sezoni Lige prvaka remiziravši na svom stadionu 0:0 protiv Atletico Madrida.

Igrala se 25. minuta kada Filipe Luis šalje prizmenu loptu u šestnaesterac domaćina. Lopta dolazi do natrčalog Nicolasa Gaitana koji iz dobre pozicije loptu šalje visoko iznad gola. U 27. minuti velika prilika za goste iz Madrida. Yannick Carrasco našao se u situaciji jedan na jedan s golmanom, ali vratar domaćina Ibrahim Šehić odlično brani udarac. Novu priliku za zgoditak Atletico je imao u 36. minuti. Loptu je iz slobodnog udarca ubacio Gabi u šestnaesterac Qarabaga. Diego Godin glavom asistira za Saula Nigueza čiji udarac glavom lako brani Šehić. U 39. minuti Atletico propušta još jednu izglednu priliku za vodstvo. Antoine Griezmann i Kevin Gameiro izigrali su obranu duplim pasom. Griezmann dolazi u obećavajuću priliku, ali Šehić fenomenalno nogom brani udarac i loptu skreće u korner. Udarac iz kuta izveo je Gaitan koji u šestnaestercu pronalazi Jose Mariu Gimeneza čiji je udarac prošao malo pored desne vratnice. U 43. minuti Ansi Agolli je okušao udarac iz velike udaljenosti, ali bezopasno za Jana Oblaka na vratima gostiju.

Griezmann je zabio gol u 53. minuti, ali isti biva poništen zbog zaleđa. Richard je u 63. minuti opasno pucao iz daljine čiji udarac Oblak lako brani. Minutu poslije Pedro Henrique se našao u dobroj poziciji na vrhu šestnaesterca, ali lopta je otišla daleko od vrata gostiju. U 71. minuti Dino Ndlovu pucao je s vrha šestnaesterca visoko iznad gola Oblaka. Domaćin ostaje s igračem manje u 75. minuti. Napadač Ndlovu dobio je drugi žuti karton zbog simuliranja. U 84. minuti, nakon gužve ispred gola domaćina i loše reakcije Šehića, Gabi ubacuje loptu pred sam gol gdje iz blizine Fernando Torres glavom promašuje vrata. Tarik Elyounoussi opasno je pucao u 90. minuti s ruba šestnaesterca, ali njegov udarac završio je pored gola Oblaka. Posljednju priliku za gol Atletico je imao u 95. minuti. Griezmannu se lopta odbila u šestnaestercu, ali pucao je pored gola. Za goste iz Madrida naš Šime Vrsaljko odigrao je čitavu utakmicu.

Od 20:45 Chelsea na Stamford Bridgeu dočekuje Romu.