Liga prvaka: VAR i Skomina srušili Ajax

UEFA je umjesto od iduće sezone odlučila uvesti VAR već u osmini finala, a igrači i navijači nizozemskog giganta Ajaxa zasigurno će žaliti za tom odlukom europske krovne federacije.

Ajax – Real Madrid 1:2 (0:0)

Nizozemci su odigrali sjajnu utakmicu i podsjetili na slavne dane 90-ih godina prošlog stoljeća kada su harali Europom. Real je u prvih 45 minuta imao jedan pravi udarac na gol Onane i to onaj Balea na samom početku. Kopljanici su nizali prilike, redom su promašivali Mazraoui, Tadić i Ziyech, a onda je domaćin uspio zabiti u završnici prvog poluvremena. Tagliafico je odbijanac glavom pospremio u mrežu, ali nakon konzultacija, sudac Skomina je otišao provjeriti VAR i poništio je gol. Ruku na srce, Tadić se nalazio u minimalnom zaleđu ispred vidokruga vratara Coutraisa, ali Skomina se striktno držao pravila, ali mogao je upotrijebiti slobodno sudačko uvjerenje jer vratar Reala nije bio niti blizu da bi obranio udarac Argentinca.

U nastavku je Real zaigrao nešto bolje, a to je rezultiralo golom u 60. minuti. Vinicius se prošetao po lijevoj strani i poslužio Karima Benzemu koji zakucava loptu u gornji desni kut. Ajax je zasluženo izjednačio 15 minuta prije kraja golom svojeg najaktivnijeg igrača Hakima Ziyecha, no nisu uspjeli izdržati do kraja susreta. U 87. minuti Marco Asensio je završio kontru Reala, igrači Ajaxa protestirali su zbog prekršaja na De Jongu pri vraćanju u obranu, ali Skomina se nije odlučio gledati VAR.

Tottenham – Borussia Dortmund 3:0 (0:0)

U drugom susretu osmine finala, Tottenham je u Londonu na Wembleyu s visokih 3:0 savladao Borussiju Dortmund i praktički osigurao četvrtfinale. U sedmoj minuti Lucas Moura je sjajno potegnuo iz voleja, ali nije pogodio okvir. Pulisic je oteo loptu Foythu na 16 metara od gola, ali njegov udarac zaustavio je Hugo Lloris. Pred kraj poluvremena, Delaney je imao udarac iz daljine za Dortmund, ali opet je Lloris siguran.

Nastavak je počeo kao po želji domaćina. Nakon samo dvije minute igre, Vertonghen je sjajno ubacio za Son Heung-Min koji lijepim udarcem dovodi Tottenham u vodstvo. Vertonghen se u 59. minuti odlučio na solo prodor koji mu je uspio, ali udarac je bio iznimno neprecizan. U 83. minuti, Vertonghen je nakon asistencije upisao i gol. Preslika prvog gola, samo u drukčijim ulogama. Aurier je nabacio s desne strane, a Belgijanac kao i Son pogodio iz poluvoleja. Tri minute kasnije konačni rezultat postavio je Fernando Llorente koji je ušao samo dvije minute ranije. Eriksen je ubacio iz kuta, a Llorente glavom proslijedio loptu u mrežu.