Liga prvaka: Vardar i dalje bez poraza, PPD Zagreb vrlo slab

PPD Zagreb vrlo slab, bez ideje u napadu, dok je Vardar predvođen sjajnim Šterbikom rutinski odradio susret i na kraju uvjerljivo pobijedio 29:23.

Utakmica između PPD Zagreba i Vardara u sedmom kolu grupne faze Lige prvaka bila je poput borbe Davida i Golijata. PPD Zagreb vrlo slab, bez ideje u napadu, dok je Vardar predvođen sjajnim Arpadom Šterbikom rutinski odradio susret i na kraju uvjerljivo pobijedio sa šest golova razlike (29:23).

Ključni čovjek na strani gostiju bio je Šterbik, vratar koji svakim svojim nastupom iznova fascinira, jedan od najvećih golmana u povijesti rukometa kada govorimo o čitanju protivnika i postavljanju, a sve to demonstrirao je večeras i u Areni. Skupio je čak 19 obrana, u prvom poluvremenu već 13, a Zagrebovi vratari zajedno su jedva skupili devet.

I za tih devet u najvećoj mjeri zaslužan je Urh Kastelic, nominalno drugi vratar koji bi vrlo brzo mogao istisnuti s gola Matevža Skoka. Iskusniji Slovenac prikupio je tri obrane, njegov mlađi kolega dvostruko više.

Svejedno puno premalo kada se uspoređuje sa Šterbikom. Šterbik je vrhunski odradio posao, ali pomogli su mu tu i igrači Zagreba koji su previše promašivali, iz čistih situacija gađali su Šterbika umjesto mreže. Pojavio se pretjerani respekt i do gola se nije tako lako dolazilo.

Susret nije ponudio nikakvu neizvjesnost. Od početka Vardar je bio u boljem ritmu, zabijao je, a Zagreb promašivao i vrlo brzo Makedonci su došli do prednosti 10:5. Mogao je Kasim Kamenica miksati, pokušavati, zvati time out, ali nije bilo pomoći. Zagreb nije bio dobar i takav nije imao šanse.

Većim dijelom utakmice izgledalo je kao da Vardar samo odrađuje posao, bilo je jasno da ima još prostora i da je trebalo, još bi pritisnuo gas. Luka Cindrić nije imao potrebe za minutažom, a u završnici susreta Makedonci su podigli nogu s gasa i dopustili Zagrebu smanjivanje ogromnog zaostatka.

Loš nastup Zagreba, nimalo ohrabrujuć u nastavku teškog mjeseca, možda i ključnog po pitanju plasmana u nokaut fazu Lige prvaka. Sada mu slijedi gostovanje kod Nantesa gdje s ovakvom igrom također neće imati što tražiti.

Najefikasniji u redovima domaćina bio je Stipe Mandalinić sa šest golova, a kod Vardara Ivan Čupić postigao je sedam golova, svih sedam iz sedmeraca. Vuko Borozan dodao je šest.