VELUX EHF LIGA PRVAKA

LIGA PRVAKA:VARDAR IPAK PREJAK ZA PPD ZAGREB

Makedonski prvaka Vardar pobijedio PPD Zagreb rezultatom 25:20 (14:8).

Rukometaši Prvog plinarskog društva Zagreb u dvoboju 10. kola VELUX EHF Lige prvaka protiv favoriziranog Vardara izgubili su utakmicu rezultatom 25:20 (14:8).

Trener Ivandija na susret s Vardarom nije mogao računati na ozlijeđenog Šebetića i JotićaLovru Šprema te Darka Cingesara, dok je kapetan ekipe Zlatko Horvat unatoč bolesti ipak stisnuo zube i odigrao utakmicu. Priliku da prvi puta zaigraju u dresu Zagreba, Ivandija je dao Luki Mrakovčiću te Josipu Vekiću.

Rukometaši Vardara od početka utakmice držali su ritam i otišli na poluvrijeme s rezultatom od šest golova prednosti (14:8). Zagrebaši su svoj prvi gol zabili preko Zlatka Horvata tek nakon osme minute susreta. Drugo poluvrijeme malo su ubrzali ritam svoje igre što pak nije bilo dovoljno da  preuzmu i rezultat u svoju korist.

Najefikasniji igrač PPD Zagreb  bio je Dobrivoje Marković sa šest, Luka Mrakovčić s tri dok su po dva postigli Vori, Horvat, Valčić, Miklavčić i Pavlović.

Kod Vardara sa šest golova bio je najbolji Alex Dujshebaev, dok su četiri postigli naši reprezentativci Luka Cindrić i Igor Karačić.

RK Vardar – PPD Zagreb 25:20 (14:8)

RK Vardar: Šterbik 12 obrana, Angelov; Stoilov 1, Nedanovski, Ferreira, Maqueda 1, Dereven 1, Karačić 4, Dujshebaev 6, Abutović, Canellas, Cindrić 4, Čupić 3(1), Dibirov 2, Shishkarev 2, Marsenić

RK PPD Zagreb: Stevanović 8 obrana, Skok 3 obrane, Ereš, Mrakovčić 3, Kontrec, Vori 2, Cingesar, Marković 6(4), Horvat 2(1), Šušnja, J. Valčić 2, T. Valčić, Mandalinić 1, Mikl