[VIDEO] Liga prvaka (Ž): Barcelona, Bayern i Lyon žele osigurati polufinale

Večeras su pred nama tri uzvratne utakmice četvrtfinala Lige prvaka za žene nakon kojih ćemo saznati prve polufinaliste ovog prestižnog natjecanja.

Od 19 sati na Mini Estadiu gledat ćemo dvoboj između Barcelone i Rosengårda, a Katalonke u susret ulaze s minimalnom, 1:0 prednošću, stečenom u Švedskoj. Iako bi se po rezultatu dalo nagovijestiti da je Blaugrana favorit i u ovom susretu, istina je potpuno drugačija. Naime, u prvoj utakmici Barcelona je postigla pogodak iz jedinog udarca, a odlična je bila Panos, koja je obranila silne pokušaje Šveđanki. Još uvijek je upitan nastup najbolje igračice Švedske Lotte Schelin, dok bi sve ostale igračice trebale biti spremne za dvoboj. Vidjet ćemo hoće li Iva Landeka dobiti veću minutažu, nego u prvom susretu, kad je dobila svega sedam minuta. Ukoliko Barcelona prođe dalje, to će biti prvi put u povijesti da se momčad Xavija Llorensa plasirala u polufinale.

Paris Saint-Germain će sat vremena kasnije na Parku Prinčeva ugostiti Bayern i također tražiti preokret nakon što je prvi susret završio pobjedom Njemica od 1:0. Ovdje je riječ o drugačijoj situaciji jer su Bavarke u prvom susretu dominirale, a zabiju li večeras samo jedan gol, praktički su osigurale polufinale. Naime, tada bi Parižanke, koje u momčadi nemaju istaknutu zvijezdu, trebale zabiti tri gola Tinji-Riikki Korpeli, koja nije primila tri gola još od 21. prosinca 2014. godine, kad je Bavarke iz DFB Kupa izbacila momčad Frankfurta s 3:1.

Od 20:45 sati svoj uzvrat odigrat će i prošlogodišnji finalisti, Lyon i Wolfsburg. Iako bi ta utakmica trebala biti najjača, ipak će ostati u sjeni prethodne dvije jer su braniteljice naslova pitanje prolaska praktički riješile u prvoj utakmici zabivši dva gola Vučicama u Njemačkoj. Momčad prepuna zvijezda zasigurno si neće dozvoliti ispadanje i vjerojatno će se bez poteškoća plasirati u polufinale.