Liga prvaka (Ž): Barcelona nadoknadila veliki zaostatak, Wolfsburg siguran, Juventus ispao

Odigrane su prve današnje utakmice.

Prve današnje utakmice šesnaestine finala Lige prvaka za žene su iza nas, a oprostili smo se od jednog velikana.

Riječ je o Juventusu, koji je u Brondbyju poražen od istoimenog domaćina pogotkom Nicoline Sorensen iz 33. minute pa je ispao prije osmine finala.

Još jedan velikan, Barcelona, ipak nije ispala, već je uspjela nadoknaditi zaostatak od 3:1 iz Kazahstana. Katalonke su s 3:0 pobijedile BIIK-Kazygurt na krilima Patricije Guijarro i Marte Torrejon te prošle dalje. Odlučujući pogodak postigla je Lieke Martens nakon fenomenalnog soloprodora u 90. minuti.

Švedski Linkopings ponovno nije imao problema te je golovima Lantz, Angeldal, Alidou i Almqvist sa 4:0 razbio Kharkiv, dok su i viceprvakinje iz Wolfsburga prošle dalje, pobijedivši Thor iz Islanda 2:0 golovima Harder i McLeod. Iz Thor je ponovno Bukovec branila cijeli susret.