Liga prvaka (Ž): Chelsea bitnom gostujućom pobjedom na korak do polufinala

Francuski Montpellier nije imao šanse.

U drugoj današnjoj utakmici četvrtine finala Lige prvaka za žene Chelsea je napravio veliki korak prema polufinalu, s obzirom da je na La Mossonu s 2:0 pobijedio Montpellier.

Domaća momčad bolje je otvorila susret i zaprijetila preko Torrent i Virginije, no najbolja golmanica svijeta Hedvig Lindahl bila je spremna na oba udarca. Prvu gostujuću priliku vidjeli smo u 16. minuti kada Murphy brani pokušaj Bright, a do kraja prvog dijela većih prilika nije bilo pa se na odmor otišlo bez pogodaka.

Ipak, već u četvrtoj minuti nastavka Kirby je centrirala, a južnokorejska reprezentativka Ji So-Yun zabila za 1:0. Pokušala je Šveđanka Jakobsson na drugoj strani, no u 52. minuti je pucala pored gola, a minutu kasnije sunarodnjakinja joj je obranila udarac. U 59. minuti Plavkinje su mogle povisiti na 2:0, no Ramona Bachmann pogodila je stativu, a njezin pokušaj iz 62. minute Murphy je izbila u korner.

U 68. minuti Montpellier je imao najveću priliku za izjednačenje, no Veje je nakon slobodnog udarca Virginije pogodila stativu. Kazna je stigla u 77. minuti kada Ericsson izvodi korner, a Cuthbert glavom svega pet minuta nakon ulaska u igru postavlja konačnih 2:0.