Liga prvaka (Ž): Chelsea dobio Bayern, Wolfsburg deklasirao Atletico Madrid

Odigrane su i večernje prve utakmice šesnaestine finala Lige prvaka, a vidjeli smo neke velike derbije  već u ovoj fazi natjecanja.

LSK Kvinner i Brondby remizirali su bez pogodaka, a Ajax je s minimalnih 1:0 pogotkom Bakker iz 88. minute pobijedio Bresciju. Vrijedi napomenuti i da je Ajax od 21. minute igrao s igračicom manje nakon što je Van Den Bighelaar zaradila izravni crveni karton.

U prvom večerašnjem velikom derbiju Wolfsburg je na Ciudad Deportiva Cerro Del Espino s 3:0 bio bolji od Atletico Madrida i napravio veliki korak prema prolasku u osminu finala. U 47. minuti danska legenda Pernille Harder dovela je Vučice u vodstvo, da bi pobjedu autogolom potvrdila Silvia Meseguer 12 minuta prije kraja. Konačnih 3:0 postavila je Pajor četiri minute prije kraja.

A najveći derbi večeri bio je onaj između Chelseaja i Bayern Munchena, kojeg su Plavkinje pobijedile s minimalnih 1:0. Jedini gol pao je već u desetoj minuti, a postigla ga je Spence. Drugi engleski klub bio je puno uvjerljiviji, Mancehster City s 3:0 deklasirao je St. Polten, a pogotke su postizale Stokes, Houghton i Parris.

Iako je Fiorentina upisala minimalnu 2:1 pobjedu nad Fortunom, Dankinje mogu biti zadovoljne zbog postignutog pogotka u gostima. U 39. minuti Bonetti je izvela korner, a Vigilucci dovela Violu u vodstvo. Na 2:0 povisila je Mauro nakon centaršuta iz slobodnog udarca Linari u 60. minuti, no bitan gol u gostima postigla je Bruun u 73. minuti. U posljednjem susretu dana ogromnu senzaciju priredila je Zvezda, koja je autogolom Šveđanke Linde Sembrant u 64. minuti s minimalnih 1:0 pobijedila Montpellier usred Francuske.

Sutra su pred nama i posljednje dvije utakmice prvih susreta ove faze natjecanja, u kojima će se sastati Olimpia Cluj i Rosengard te Stjarnan i Rossiyanka.