Liga prvaka (Ž): Dujmenović ispala od PSG-a, Lyon, Zurich i praška Slavia uvjerljive

Odigrane su prve današnje utakmice.

Novih pet uzvratnih utakmica šesnaestine finala Lige prvaka za žene je iza nas, a nismo vidjeli nijedno iznenađenje.

Norveški LSK Kvinner gostovao je u Moskvi kod Zvezde i pobijedio pogotkom Emilie Haavi iz 52. minute. Slavia iz Praga bila je nešto uvjerljivija i sa 4:0 pobijedila litavsku Gintru uz hat-trick Tereze Kožarove i jedan gol Ashley Nicole Herndorn.

Trostruke braniteljice naslova ponovno nisu imale problema. Lyon je s uvjerljivih 5:0 razbio norveški Avaldsnes pogotcima Amel Majri, Eugenie Le Sommer (dva) i Ade Hegerberg (dva).

Paris Saint-Germain je, u nešto kombiniranijem sastavu, ugostio St. Polten i slavio 2:0 golovima Marie-Antoinette Katoto iz kaznenog udarca i Melike Pekel, a Hrvatica Isabella Dujmenović za austrijsku momčad igrala do 46. minute.

Zurich je s 5:1 pobijedio finsku Honku. Pogotke su postigle Fabienne Humm (hat-trick), Martina Moser iz kaznenog udarca i Coumba Sow, a posljednjeg sudionika osmine finala saznat ćemo večeras nakon utakmice Glasgow Cityja i Somatio Barcelone.