Liga prvaka (Ž): Manchester City deklasirao Norvežanke, Slavia slavila na Islandu

Skandinavske momčadi nisu dobro prošle.

Odigrane su i današnje, posljednje dvije prve utakmice osmine finala Lige prvaka za žene, a favoritkinje nisu imale problema.

Manchester City na Arasen stadionu u Lillestromu gostovao je kod Kvinnera, a Norvežanke nisu imale šanse, završilo je čak 5:0. U 26. minuti Stokes je zabila za 1:0, a pet minuta prije kraja prvog dijela Christiansen je iz kaznenog udarca povisila na 2:0. Građanke su do trećeg pogotka došle preko Emslie u 69. minuti, a konačni rezultat postavila je Ross s dva pogotka u zadnjih 15 minuta.

U drugoj utakmici, na Stjornuvollur u Gardabaeru Slavia Prag je došla do 2:1 pobjede protiv Stjarnana. U 36. minuti Cahynova je centrirala, a Divišova zabila za vodstvo Čehinja, no Pedersen je u 69. minuti nakon kornera Albertsdottir izjednačila. Ipak, pobjedu gošćama donosi Svitkova iz kaznenog udarca dvije minute kasnije.

Uzvratni susreti na rasporedu su idući tjedan.

Liga prvaka, žene, osmina finala, prvi susreti:

LSK Kvinner (NOR) 0:5 Manchester City (ENG) (26. Stokes, 40. – 11m Christiansen, 69. Emslie, 74., 78. Ross)

Stjarnan (ISL) 1:2 Slavia Prag (ČEŠ) (Pedersen 69. / 36. Divišova, 71. – 11m Svitkova)