Liga prvaka (Ž): Manchester City s igračicom više srušio Linkoping

Engleskinje su napravile veliki korak prema polufinalu.

U prvoj utakmici četvrtfinala Lige prvaka za žene Manchester City na Mini-Stadium ugostile su švedski Linkoping i slavile s 2:0.

Početak utakmice protekao je dosta žustro i vidjeli smo nekoliko vrlo ružnih prekršaja zbog kojeg je najdeblji kraj izvukla Stanway zaradivši žuti karton već u sedmoj minuti. Do prvog udarca trebali smo čekati na 17. minutu kada upravo Stanway puca preko gola, da bi na drugoj strani minutu kasnije i Almqvist pucala preko gola. U 29. minuti Lawley je izvela korner, a Walsh pogodila stativu, a uslijedili su neprecizni pokušaji Lawley i Stanway. Ipak, Građanke do pogotka stižu u 37. minuti. Lantz je srušila Scott u kaznenom prostoru i zaradila drugi žuti karton, a francuskinja Stephanie Frappart pokazala na bijelu točku. Sigurna izvođačica bila je Parris i na odmor se otišlo s vodstvom domaćih igračica od 1:0.

U nastavku su engleskinje koristile igračicu više i okrunile terensku inicijativu već u 55. minuti kada Ross nakon upošljavanja Lawley povisuje na 2:0. Jedan od rijetkih pokušaja u nastavku za gošće uputila je Dowie, no Roebuck je obranila njezin udarac iz 56. minute. Houghton je iz slobodnog udarca u 69. minuti pucala pored gola, a samo minutu kasnije Stanway je pogodila još jednu stativu.

Kasnije je u igru ušla Sorensen i podigla razinu igre gostujuće momčadi. U 74. minuti je pucala pored gola, a Roebuck je obranila njezin udarac iz 83. minute. Ipak, gošće nisu postigle pogodak u gostima, čime su si jako otežale plasman u polufinale.