Liga prvaka (Ž): Osječanke se remijem oprostile od ovogodišnjeg natjecanja

Osijek ipak nećemo gledati u knock-out fazi natjecanja.

Nogometašice Osijeka oprostile su se od ovogodišnje Lige prvaka. Na Gradskom vrtu u posljednjem susretu kvalifikacijske skupine 10 ugostile su norveški Avaldsnes i remizirale 2:2.

Hladni tuš za Osječanke dogodio se u 18. minuti kada Abrahamsen koristi centaršut Luane iz kornera i dovodi gošće u prednost. Ipak, nisu se naše predstavnice predavale pa su u 30. minuti nakon kombinacije iz slobodnog udarca preko Joščak izjednačile.

Uspio je Osijek i preokrenuti rezultat u 60. minuti preko Šalek, no osam minuta prije kraja Pedersen je uposlila Luanu, koja zabija za izjednačenje i donosi bod svojoj momčadi.

No, čak i da su uspjele pobijediti, zbog rezultata druge skupine Osječanke ne bi prošle u knock-out fazu natjecanja. Naime, portugalski Sporting sa 4:0 je odradio posao protiv makedonskog Dragona te zadržao drugo mjesto.

Tako su, uz Avaldsnes, knock-out fazu natjecanja izborile i Ajax, Somatio Barcelona, Glasgow City, Slavia Praha, Spartak Subotica, Kharkiv, BIIK-Kazygurt, Sarajevo i Gintra Universitetas kao pobjednice skupina te Thor / KA i Honka, kao dvije najbolje drugoplasirane momčadi.