Liga prvaka (Ž): Uvjerljive pobjede Linkopinga, Wolfsburga i Sparte Prag

Odigrano je današnjih prvih šest uzvratnih utakmica šesnaestine finala Lige prvaka za žene i saznali smo prve sudionice osmine finala.

U prvom susretu dana Stjarnan je na gostovanju sa čak 4:0 bio bolji od Rossiyanke te s ukupnih 5:1 prošao dalje. Činilo se kako će do poluvremena Ruskinje izdržati, no u 41. minuti Albertsdottir je pronašla Thorsteinsdottir, koja zabija za 1:0. Pravi potop gledali smo u nastavku. Thorsteinsdottir je svojim drugim pogotkom već u 49. minuti povisila na 2:0 nakon kornera Kristjansdottir, a ona je upisala i još jednu asistenciju nakon kornera, ovaj put u 54. minuti Asbjornsdottir je bila sigurna. Ananyeva je postavila konačnih 4:0 postigavši autogol 27 minuta prije kraja.

Iz Madrida su donijele prednost od 3:0, no igračice Wolfsburga nisu htjele imati milosti prema Atleticu u Njemačkoj. Završilo je čak 12:2, a hat-trick i to u svega 14 minuta, postigla je Alexandra Popp. Po dva gola dodale su i Harder, Dickenmann i Wullaert, dok su po pogodak postigle Gunnarsdottir, Hansen i autogol Paz. Za Rojiblancose strijelci su bili Da Silva i autogol Wedemeyer.

Sparta Prag očekivano je i u uzvratu bila bolja od PAOK-a, završilo je 1:0. U 27. minuti Mocova je izvela korner, a Staškova glavom zabila za prednost, dok se Mocova u 61. minuti i sama upisala u strijelce. Staškova je svojim drugim golom u 88. minuti postavila konačnih rezultat.

Veliki skandinavski dvoboj između Brondbya i LSK Kvinnera završio je pobjedom gošći od 3:1. LSK je poveo već u osmoj minuti kad se Berget našla sama ispred golmanice i zabila za 1:0. U 21. minuti Bachor povisuje na 2:0, prije nego je Larsen u 61. minuti uspjela smanjiti rezultat. Haavi je postavila konačnih 3:1 samo pet minuta kasnije.

Montpellier je imao najteži zadatak s obzirom da je morao preokrenuti gubitak od 1:0 protiv Zvezde u prvoj utakmici. Stoga je tu bila zadužena Sofia Jakobsson i s dva gola u 52. i 71. minuti odvela je francuskinje dalje.

Za kraj popodnevnog dijela švedski Linkoping potvrdio je pobjedu od minimalnih 1:0 ostvarenu prošli tjedan i s 3:0 deklasirao ciparski Apollon. Već u desetoj minuti Arnth je nakon kornera Andersson zabila za 1:0, a u 72. minuti dvojbe oko pitanja pobjednika bile su riješene. Do lopte je došla Hurtig i odlično pogodila novu pobjedu na asistenciju Kosovare Asllani. Svega četiri minute kasnije Hurtig je postavila konačnih 4:0, a asistentica joj je bila Marija Banušić.