Liga prvaka (Ž): Visoke pobjede Barcelone i Lyona

Favoritkinje u popodnevnom dijelu nisu imale problema.

Odigrane su prve tri utakmice osmine finala Lige prvaka za žene, u kojima favoritkinje nisu imale problema.

Dvostruke braniteljice iz Francuske, momčad Lyona, sa ogromnih 7:0 deklasirale su kazahstanski BIIK-Kazygurt, a igračica utakmice bila je Norvežanka Ada Hegerberg, koja je postigla čak četiri pogotka. Već u petoj minuti Norvežanka je zabila za 1:0, a u 19. minuti iz kaznenog udarca je povisila na 2:0. Do odmora Abily je iskoristila jednu odbijenu loptu i povisila na 3:0. Majri je u 47. minuti nastavak otvorila novim golom, a nakon što je pogodila stativu, Hegerberg je postigla još dva gola, a u strijelce se do kraja upisala i Le Sommer.

Još jedan francuski predstavnik, Montpellier, na švedski je pogon pobijedio Bresciju 3:2. Već u osmoj minuti Giugliano je izvela korner, a Girelli glavom dovela Talijanke u prednost. Do izjednačenja dolazi u 30. minuti. Virginia je izvela korner, Marchitelli obranila udarac Cayman, no na odbijenoj lopti našla se Šveđanka Stina Blackstenius i izjednačila. Ipak, novim golom Girelli je do odmora vratila prednost Bresciji, no Cayman je u 42. minuti nakon asistencije druge Šveđanke Jakobsson. Konačnih 3:2 postavila je još jedna Šveđanka, Linda Sembrant, koja je u 58. minuti nakon kornera Virginije glavom zabila za pobjedu.

Barcelona je s visokih 6:0 deklasirala litavsku Gintru. Katalonke su u 36. minuti došle u vodstvo. Najbolja igračica svijeta, Lieke Martens, uposlila je Bonmati, koja je zabila za 1:0. Minutu prije odmora Andressa Alves je iz slobodnog udarca centrirala, a Mariona povisila na 2:0, da bi ista igračica u 57. minuti nakon kornera Losade zabila za 3:0. Engleskinja Toni Duggan u 68. minuti povisila je na 4:0, a Garcia je sedam minuta prije kraja zabila za 5:0. Konačni rezultat postavila je Bugarka Andonova, nakon nove asistencije Martens minutu prije kraja.

Liga prvaka za žene, osmina finala, prvi susreti:

BIIK-Kazygurt (KAZ) 0:7 Olympique Lyonnais (FRA) (4., 19. – 11m, 73., 90., 44. Abily, 47. Majri, 75. Le Sommer)

Brescia (ITA) 2:3 Montpellier (FRA) (Girelli 8., 37. / 30. Blackstenius, 42. Cayman, 58. Sembrant)

Gintra (LIT) 0:6 Barcelona (ŠPA) (36. Bonmati, 44., 57. Mariona, 68. Duggan, 82. Garcia, 89. Andonova)