Liga prvaka (Ž): Wolfsburg pobijedio Chelsea u gostima, remi Cityja i Lyona

Njemice su jako blizu finala.

Odigrane su prve utakmice polufinala Lige prvaka za žene, a u oba susreta vidjeli smo zanimljive rezultate.

U ranije odigranoj utakmici višestruki prvak Lyon iz Engleske se vraća s povoljnim rezultatom. Protiv Manchester Cityja na Academy Stadium završilo je 0:0, a Francuskinje su dominirale u cijelom susretu s 57 posto posjeda lopte, čak 24 udarca, sedam kornera i manje prekršaja od protivnica.

U drugom susretu Chelsea je na Kingsmeadow u Londonu poražen od Wolfsburga nakon preokreta 3:1 pa je njemačka momčad u prednosti za uzvrat, s obzirom na čak tri gola u gostima. Već u trećoj minuti Kirby je uposlila So-Yun Ji, koja dovodi Plavkinje u vodstvo, no u 18. minuti Lara Dickenmann je probila lijevu stranu i centrirala, a Islanđanka Gunnarsdottir izjednačila. Nakon slobodnog udarca u 43. minuti Gunnarsdottir svojim drugim golom preokreće na 2:1, a konačnih 3:1 postavlja Dickenmann škaricama nakon centaršuta Hansen u 66. minuti.