Liga prvaka (Ž): Wolfsburg uvjerljiv, Landekin Rosengard teško stradao od Chelsea

U derbiju večeri naša reprezentativka nije se proslavila.

Odigrane su i večernje utakmice osmine finala Lige prvaka za žene, a vidjeli smo i derbi večeri, u kojem je sudjelovala i naša igračica.

Švedski Linkoping se s gostovanja iz Praga vraća s bitnim golom u gostima, završilo je 1:1. Sparta je povela u 47. minuti kada Strom zabija iz prekrasno izvedenog slobodnog udarca. Ipak, remi i možebitni krucijalan gol u gostima postiže Hurtig nakon sjajne dubinske lopte Sorensen sedam minuta kasnije.

Jedna od tradicionalno velikih favorita, momčad Wolfsburga, nije imala problema i sa 4:0 nadigrala je Fiorentinu. Talijanke je načela Gunnarsdottir u 49. minuti, a Dankinja Pernille Harder pet minuta kasnije je glavom nakon kornera Dickenmann povisila na 2:0. Islanđanka Gunnarsdottir do svog drugog pogotka dolazi u 60. minuti, da bi nekadašnja najbolja mlada igračica svijeta, Alexandra Popp, u 73. minuti postavila konačnih 4:0.

Derbi večeri i cjelokupne osmine finala u Londonu su igrali Chelsea i Rosengard, a Plavkinje su slavile 3:0 i praktički osigurale četvrtfinale. Marin Mjelde u 33. minuti dodala je do Kirby, koja zabija za 1:0, a Ramona Bachmann 33 minute kasnije povisuje na 2:0 lijepim lobom nakon asistencije Ji. Konačnih 3:0 i osiguranje prolaza dalje postavila je Flaherty nakon kornera Bachmann u 73. minuti. Iva Landeka odigrala je cijeli susret.

Posljednja dva prva susreta osmine finala sutra će odigrati LSK Kvinner i Manchester City te Stjarnan i Slavia Prag.

Liga prvaka za žene, osmina finala, prvi susreti:

Sparta Prag (ČEŠ) 1:1 Linkoping (ŠVE) (Strom 47. / 54. Sorensen)

Fiorentina (ITA) 0:4 Wolfsburg (NJE) (49., 60. Gunnarsdottir, 54. Harder, 73. Popp)

Chelsea (ENG) 3:0 Rosengard (ŠVE) (Kirby 33., Bachmann 66., Flaherty 73.)