Liga prvaka: Žabci protiv Spartaka prosuli pobjedu u zadnjoj četvrtini

Mladost je u posljednju dionicu ušla s prednošću od tri pogotka, ali je na kraju morala strepiti i za bod.

Na kvalifikacijskom turmiru u Zagrebu sve se odvija prema očekivanom, vrlo uzbudljivom scenariju pa će tako tek posljednji dan turnira u Zagrebu dati konačan poredak i odrediti putnike u treći kvalifikacijski krug. Mladost ga je praktički mogla osigurati, no nakon remija sa Spartakom iz Volgograda prijeti opasnost da ostane bez prolaza dalje. Poraz od Jadrana u nedjelju značio bi upravo to. Remi je Mladostašima siguran prolazak, ali s drugog mjesta.

Mladostaši su Ruse u najavi označili kao slabiju ekipu od Crnogoraca, no Spartak je pobijedio Jadran prvog dana. Da nisu bezopasni usprkos tomu što su ostali bez nekoliko važnih igrača nakon što su osvojili naslov ruskog prvaka, pokazali su, nažalost, protiv Mladosti.

Zagrepčani su otvorili utakmicu s dva pogotka Ivana Domagoja Zovića te jednim Frana Paškvalina i u četvrtoj minuti vodili s 3:0. U najavi dvoboja kazali su da ne bi trebalo biti problema protiv Rusa čija je inferiornost bila očita na rezultatu jer do kraja treće četvrtine postigli su samo dva pogotka.

Mladost je u završnih osam minuta ušla s 5:2, gosti su s dva pogotka smanjili na gol zaostatka pa je Radu vratio +2 pet minuta prije kraja. U najvažnijim trenucima domaća je obrana popustila, Spartak je nakon dva gola u 24 minute, četiri zabio u nepune četiri.

U završne tri minute obje su momčadi imale priliku za pobjedu, Mladost je propustila dva napada s igračem više, a Rusi imali tri posljednje sekunde svoj napad sa igračem više pa je susret završen neodlučeno, a Mladost može žaliti za izgubljenim bodovima.