Liga prvaka: Barcelona bez Rakitića jedva slomila ciparski APOEL, Srni 90 minuta u remiju u Bilbau

Darijo Srna je bio autor najopasnije šanse Šahtjora u prvom poluvremenu, a zaradio je i žuti karton

Pique postiže pobjednički gol protiv APOEL-a/Getty Images

Ivan Rakitić propustio je prvu utakmicu otkako je ljetos potpisao za Barcelonu. Trener Luis Enrique odlučio ga je odmoriti na otvaranju Lige prvaka protiv APOEL-a, i tko zna, da nije tako odlučio, možda bi Barça puno lakše razbijala bunker ciparskih „patuljaka“.

Završilo je samo 1:0, zahvaljujući kombinaciji Messi-Piqué koji su realizirali slobodni udarac u 28. minuti. Argentinac je nabacio u šesnaesterac, a Piqué glavom s otprilike sedam metara naciljao mrežu. Barcelona je imala svega šest udaraca u okvir gola, što je brojka koja vjerojatno ne zadovoljava momčad s Messijem i Neymarom. Ali opet, broje se bodovi, a oni su upisani.

Devet novih igrača u sastavu

Enrique je, inače, promijenio devet igrača (!) u odnosu na prošli dvoboj protiv Athletica, a priliku za europski debi dobili su Samper, El Haddadi i Ramírez.

Kapetan Šahtjora Darijo Srna odigrao je svih 90 minuta te zaradio žuti karton u remiju (0:0) na gostovanju kod Athletica u Bilbau. Srna je bio autor najopasnije prilike gostiju u prvom poluvremenu, kada mu je udarac koji je isprva nalikovao na centaršut uspio obraniti Iraizoz.

Među ostalim utakmicama valja izdvojiti golijadu Porta protiv bjeloruskog BATE-a (6:0) u kojoj je alžirski napadač Yacine Brahimi postigao hat-trick. Roma se na sličan način poigrala s moskovskim CSKA-om (5:1), a dva je gola zabio Gervinho.

Zahovič junior – junak Maribora

Maribor je kod kuće u samoj završnici stigao do boda protiv Sportinga, a junak navijača „vijolica“ ponovno se preziva Zahovič – ali ne Zlatko, već njegov 18-godišnji sin Luka.

U finišu su se veselili i fanovi Bayerna, kojem je Jérôme Boateng sjajnim poluvolejom donio pobjedu protiv svoje bivše momčadi Man Cityja. Drugi englesko-njemački okršaj, onaj između Chelseaja i Schalkea, završio je podjelom bodova.

Liga prvaka, 1. kolo, rezultati

Skupina E

Bayern – Manchester City 1:0 (Boateng 90′)

Roma – CSKA Moskva 5:1 (Iturbe 6′, Gervinho 10′, 31′, Maicon 20′, Ignjaševič 50′-ag.; Musa 82′)

Skupina F

Ajax – PSG 1:1 (Schöne 74′; Cavani 14′)

Barcelona – APOEL 1:0 (Piqué 28′)

Skupina G

Chelsea – Schalke 1:1 (Fàbregas 11′; Huntelaar 62′)

Maribor – Sporting 1:1 (Zahovič 90’+2; Nani 80′)

Skupina H

Athletic – Šahtjor 0:0

Porto – BATE 6:0 (Brahimi 5′, 32′, 57′, Martínez 37′, Adrián López 61′, Aboubakar 76′)