Liga prvakinja: Podravka poražena od Thüringena

Podravki u posljednjem kolu treba poraz Njemica kod kuće od Krima.

Rukometašice Podravka Vegete izgubile su na svome parketu susret petog kola Lige prvakinja od njegamčog Thuringera rezultatom 31:23.

Podravka Vegeta – Thüringer HC 23:31 (10:14)

RK Podravka: Tucaković, Zadravec 2, Turk, Holešova 1, Karlovčan, Popović, Milošević 5 , Džono 1, Milosavljević, Risović, Ećimović, Petika 1, Chigirinova 8, Ikhneva 4 , Debelić 1 , Yezhykava.

Thüringer HC: Lang, Sazdovska 1, Mazzucco, Zimmerman, Schmelzer 2, Triscsuk 1, Giegerich, Stolle 4, Luzumova 10, Bölk 5, Großmann 2, Jakubisova 1, Huber 5

Odlično su kokice otvorile utakmicu i povele sa 3:0, a vodstvo su držale prvih 11 minuta, da bi Njemice prvi puta povele polovicom prvog poluvremena. Nije Podravka imala u tom periodu riješenja za gostujuću ekipu, pa je rezultat na poluvremenu narastao na 14:10.

Podravka se teško nosila sa Thuringerovom igrom 7 na 6, gošće su prednost još podigle na sedam razlike, ali Saračevićeve cure nošene sjajnom publikom dolaze na samo dva gola zaostatka desetak minuta prije kraja. Ipak više od toga nije išlo, a cure su se vijanjem rezultata potpuno iscrpile pa je Thüringen upisao visoku pobjedu.

“Čestitam na zasluženoj pobjedi i odličnoj igri. Vidjeli smo i ranije da kroz ovu Ligu prvaka oni rastu i igraju sve bolje. Vjerojatno smo im bili iznenađenje na prvoj utakmici tamo i mogu reći da su se dobro pripremili za nas, uočili naše mane, a sad se na sve to još dodaje i naša loša prezentacija u svim segmentima. Danas su kad nije krenulo kako treba prešli na 7. igrača međutim mi to nismo mogli riješiti što se tiče obrane. Sama činjenica da nismo postigli niti jedan pogodak na prazan gol u 45 minuta govori da smo to jako loše odigrali. U napadu smo imali problema s realizacijom nakon čega se uvukla nesigurnost u ekipu” – rekao je trener Zlatko Saračević.

Natalia Chigirinova sa osam golova bila je najbolja u redovima Podravke, Selena Milošević dodala je pet, a Alena Ikhneva četiri, dok je kod Thüringena nezaustavljiva bila Iveta Luzumova sa 10 golova.