Liga za prvaka: Cedevita bolja od Zagreba, Split od Gorice

U susretima drugog kola Lige za prvaka košarkaši Cedevite i Splita uvjerljivo su svladali svoje protivnike. Cedevita je u Domu sportova slavila protiv Zagreba 116:79, dok je na Gripama Split nadvladao Goricu 75:56.

Iako se do poluvremena Zagreb odlično držao i na odmor otišao s košem prednosti (55:54), Cedevita je u nastavku susreta ubrzala tempo, srušila igru Zagreba i drugi dio dobila čak 62:24.

Najefikasniji u redovima Cedevite bili su Marko Arapović s 25 koševa i pet skokova, James William White s 21 košem, Luka Babić s njih 16, Luka Žorić s 15 koševa te Jacob Pullen s 13 koševa. Zagreb su predvodili Jakov Vladović s 20 koševa i Miralem Halilović sa 17 koševa.

U dvoboju Splita i Gorice ključnim su se pokazale minute na koncu prve četvrtine i pri ulasku u drugu četvrtinu. Košarkaši Splita napravili su seriju 13-0 i došli do prednosti 29:16. Na kraju treće četvrtine imali su prednost i od 25 koševa (66:41). U posljednjoj četvrtini Gorica je tek malo ublažila poraz.

Najbolji u redovima Splita bili su Josip Jukić sa 17 koševa i 12 skokova te Goran Filipović s 11 koševa. Najučinkovitiji kod Gorice bili su Marin Zrnić s 14 koševa i Ante Mašić s njih 13.
Trenutno na ljestvici vodi Cedevita s dvije pobjede.

KK Cedevita momčad/Foto: Arsen Miletić