Ligue 1: Bordeaux srušio Monaco, Ćaleta-Car bez nastupa u remiju Marseillea

Polovičan uspjeh naših nogometaša.

Odigrane su preostale tri utakmice trećeg kola francuske Ligue 1 u kojima smo vidjeli nastupe dvojice hrvatskih nogometaša.

Toma Bašić nije nastupio u pobjedi svog Bordeauxa nad Monacom od 2:1. Igrač utakmice bio je Kamano, koji je postigao oba gola, dok je Pellegri zabio počasni gol za Kneževe.

Ni Duje Ćaleta-Car nije igrao u domaćem remiju Olympique Marseillea s Rennesom. Završilo je 2:2, a oba gola gostiju pala su u prvom dijelu. Iz kaznenog udarca Bourigeaud je doveo goste u vodstvo u 38. minuti, da bi u sudačkoj nadoknadi Sarr povisio na 2:0. No, u nastavku su domaćini prvo preko Ocamposa smanjili na 2:1, da bi autogol Bensebainija donio bod Marseillesu.

Ligue 1, treće kolo:

Losc Lille Metropole 3:0 EA Guingamp (Xeka 7., Bamba 10., 73.)

Girondins de Bordeaux 2:1 Monaco (Kamano 48., 90+2. / 63. Pellegri)

Olympique de Marseille 2:2 Rennes (Ocampos 54., Bensebaini 72. – ag / 38. – 11m Bourigeaud, 45+1. Sarr)