Ligue 1: Lyon kiksao, Di Maria donio nove bodove Parižanima

Lyon je doživio iznenađenje a PSG je upisao nove bodove.

standard.co.uk

Na nedjeljnom rasporedu 20. kola francuske Ligue 1 bile su tri utakmice. U prvoj od njih St. Etienne je na domaćem terenu svladao Toulouse 2-0. Golove su postigli Berič u 45. minuti iz penala i Diousse u 86. minuti. Utakmica je bila vrlo živahna i dinamična pa su gledatelji na Stade Geoffroy-Guichardu vidjeli čak 30 udaraca na gol od čega je zanimljivo čak 19 bilo Toulouseovih. Ipak, domaćini su bili efikasni a to je jedino bitno.

U drugoj utakmici susreli su se Lyon i Angers te su remizirali 1-1. To je veliko iznenađenje budući da je Lyon treći na ljestvici na Angers treći otraga. U 13. minuti Lyonov Jeremy Morel je zakasnio sa startom i skrivio penal. Karl Toko Ekambi je sljedeće minute zabio iz penela pucajući u donji lijevi kut. U drugoj minuti drugog poluvremena Fekir je naletio na loptu unutar kaznenog prostora i svladao golmana Angersa udarcem u donji lijevi kut gola. Do kraja su domaćini stiskali i imali inicijativu ali na njihovu žalost nisu uspjeli zabiti niti jedan gol. Pucali su 19 puta i imali posjed lopte čak 74% što dovoljno govori o dominaciji koja je naposljetku bila jalova. Angers je završio utakmicu s deset igrača kada je Tait u 84. minuti dobio drugi crveni. Završilo je 1-1.

Posljednja utakmica večeri bio je derbi između petoplasiranog Nantesa i vodećeg PSG-a.

Sastavi: Nantes (5-3-2): Tatarusanu, Lima, Pallois, Diego, Awaziem, Dubois (Thomasson), Toure, Girotto (Ngom), Rongier, Bammou (Iloki), Sala.

PSG (4-3-3): Areola, Kurzawa, Kimpembe, Marquinhos, Alves, Lo Celso, Rabiot, Veratti, Mbappe, Cavani (Meunier), Di Maria (Nkunku).

Jedini gol susreta postigao je Argentinac Angel Di Maria u 12. minuti kada je primio odličan pas u šesnaestercu od Cavanija i izbio sam na golmana. Pucao je nisko u lijevi kut i zabio. Di Maria je osam minuta prije kraja poluvrema mogao podebljati vodstvo PSG-a ali je pucao daleko preko vrata. U 56. minuti ponovo je Di Maria imao veliku šansu ali je bio neprecizan, lopta je otišla lijevo od gola. u 63. Emilianu Sali je poništen gol zbog zaleđa a analiza je pokazala da je sudac bio u pravu. Kylian Mbappe  je u 85. minuti odlično pucao na desnu stranu gola ali se vratar Tatarusanu opružio i sačuvao gol. U sudačkoj nadoknadi isključen je Nantesov Diego Silva zbog rušenja suca što mu je bio drugi žuti karton. PSG je ipak bio bolji i zasluženo su uzeli sva tri boda.