Ligue 1: Marseille uvjerljiv, Monaco samo do boda kod Montpelliera

Francuzi su bili škrti na golovima na otvaranju drugog dijela sezone.

Odigrano je prvih sedam utakmica 20. kola francuske Ligue 1. Bilo je žustro s dosta crvenih kartona ali malo iznenađenja. U prvoj utakmici u petak navečer Guingamp je u gostima pobijedio Strasbourg 0-2. Golove su postigli Yannis Salibur u 8. minuti i Nicolas Benezet u 16.

U prvoj utakmici subotnjeg rasporeda Marseille je u gostima pobijedio Rennes s uvjerljivih 0-3. Gosti su bili favoriti ali ipak malo je tko očekivao tako visoku pobjedu na Roazhon parku. Sadržajno prvo poluvrijeme otvorio je promašaj Thauvina s bijele točke u 27. minuti ali se zato francuski ofenzivni veznjak iskupio već u 35. minuti kada je asistirao za Valereu Germainu za prvi gol. Morgan Sanson je u posljednjoj minuti prvog poluvremena zabio za uvjerljivih 0-2 i sigurno drugo poluvrijeme za Svijetloplave. Za konačnih 0-3 pobrinuo se Thauvin u 82. minuti kada je zabio na asistenciju Luiza Gustava.

Lille je u gostima uspio svladati Caen 0-1. Jedini pogodak je zabio Nicolas Pepe u 43. minuti. U sljedećoj minuti pocrvenio je kod domaćina Vercoutre. U 52. minuti gostujući Ballo-Toure je dobio crveni karton ali Lille je uspio izdržati do kraja te je imao čak dominantan posjed lopte u iznosu od 60%.

Nice je na domaćem terenu pobijedila Amiens, teže od očekivanog 1-0. Domaćini su imali visok posjed lopte, diktirali su igrali i imali dosta šansi  i zabrinjavajuće su promašivali, ali ipak pao je samo jedan gol i njega je zabio Less-Melou u 66. minuti. Balotelli je ušao s klupe tek u 69. minuti.

Montpellier i Monaco su odigrali bez golova. Naš Danijel Subašić odigrao je svih 90. minuta na golu gostiju. Gosti su se nadali da će se njihov napadač Falcao vratiti nakon ozljede ali Kolumbijac se nije uspio oporaviti pa je Keita Balde predvodio napad Crveno-bijelih ali neuspješno budući da nisu uspjeli poentirati. Nakon bezsadržajnog prvog poluvremena u drugom dijelu Monaco je postao agilniji pa je napravio neke šanse ali sve uzalud. Tako je zaustavljen niz od šest uzastopnih pobjeda Monaca.

Bordeaux je u gostima pobijedio Troyes 0-1 pogotkom Labordea u 15. minuti. Dijon i Metz odigrali su 1-1. Za domaćine je gol već u prvoj minuti zabio Julio Tavares a gosti su poravnali tek u 89. minuti pogotkom Rouxa. U 93. kod Dijona pocrvenio je Djilobodji.