[VIDEO]Ligue 1: Santini donio pobjedu Caenu, Monaco i PSG uvjerljivi

Ivan Santini pogotkom donio sva tri boda Caenu na gostovanju kod Tolousea. Monaco uvjerljivom pobjedom na korak od naslova unatoč pobjedi PSG-a.

Večeras je odigrano šest utakmica 36. kola francuske Ligue 1, a favoriti su upisali sigurne pobjede.

Lider prvenstva Monaco svladao je u gostima Nancy s uvjerljivih 0:3 i tako stigao na korak do naslova. Poveli su već u trećoj minuti autogolom Badile, a vodstvo je udvotručio Bernardo Silva u 40. minuti. Pobjedu je potvrdioThomas Lemar na asistenciju sjajnog Mbappea četiri minute prije kraja. Na vratima je naravno bio naš Danijel Subašić koji je još jednom očuvao čistu mrežu.

Još uvjerljiviji bio je PSG koji je s čak 5:0 kod kuće svladao posljednjeplasiranu Bastiju. I oni su nakon prvog dijela vodili 2:0, strijelci su bili Lucas Moura u 32. te Marco Verratti u 35. minuti. U 76. minuti svoj prvi pogodak na utakmici postiže Edinson Cavani, u 82. strijelac je Marquinhos, a u 89. pobjedu potvrđuje Cavani. Mogao je Urugvajac i do hat-tricka, ali vratar Leca obranio je njegov udarac s bijele točke u 80. minuti.

Sjajan je bio još jedan Hrvat u Francuskoj danas, Ivan Santini bio je jedini strijelac u 0:1 pobjedi svog Caena kod Toulousea. Zadranin je u 58. minuti u gol pospremio ubačaj Bessata i donio Caenu barem privremeni bijeg iz zone ispadanja.

Guingamp je također bio uvjerljiv, svladali su Dijon 4:0 s po dva gola Jimmyja Brianda (4′, 64′) te Yannicka Salibura (55′, 59′(P)). Metz je slavio u gostima kod Lillea 0:2 pogocima Mandjecka u 37. te Cohadea u 55. minuti. Jedini remi odigrali su LorientAngers, završilo je 1:1. Domaćini su u 62. minuti poveli preko Philippoteauxa, a deset minuta kasnije konačan rezultat postavio je Manceau.

Monaco na vrhu ljestvice ima 86 bodova, tri više i utakmicu manje od drugoplasiranog PSG-a, a do kraja su još samo dva kola. Treća je Nice sa 77 bodova, a sutra igra svoj dvoboj. Na začelju je Bastia s 31 bodom, Nancy ima 32, a Dijon 33 boda.