Ligue 1: Subašić očuvao čistu mrežu u pobjedi Monaca

Lider Monaco za koji je cijeli susret branio i očuvao praznu mrežu Danijel Subašić slavio je u gostima kod Angersa Matea Pavlovića 0:1.

Odigrana su subotnji susreti 32. kola francuske Ligue 1.

U nama najzanimljivijem susretu Monaco je u gostima minimalno slavio protiv Angersa 0:1. Jedini strijelac za lidera prvenstva bio je Falcao u 61. minuti. Danijel Subašić je naravno odradio cijeli susret na golu Monaca dok je Mateo Pavlović ostao na klupi kod domaćih.

Najveće iznenađenje priredio je Lorient koji je na gostovanju kod Lyona slavio čak 1:4. Poveli su Lavovi u 28. minuti preko Corentina Tolissa, ali nakon toga sve se raspalo. Gosti su do poluvremena izjednačili pogotkom Warisa u 42. minuti da bi u drugom dijelu osigurali pobjedu. U vodstvo ih je doveo Sylvain Marveaux u 49. minuti, a u posljednjih 15 minuta dvama pogocima pobjedu je potvrdio Benjamin Moukandjo.

Montpellier je slavio u gostima kod Caena 0:2 pogocima Sessegnona u 49. i Ikonea u 87. minuti susreta. Ivan Santini odigrao je cijeli susret da domaće te zaradio žuti karton.

Bordeaux je s 3:0 svladao Metz pogocima Malcoma u 14. te Vade u 50. i 52. minuti susreta. Istim rezultatom Nancy je slavio protiv Rennesa. U vodstvo ih je u 11. minuti doveo Dale da bi u 51. i 65. minuti potvrdio Dia. Bastia je u derbiju začelja svladala Dijon u gostima 1:2. Prvi put su poveli preko Crivellija u 17. minuti da bi izjednačio Melou u 29. minuti. Pobjedu je fenjerašu donio Cahuzac u 58. minuti.

Monaco je i dalje prvi sa 74 boda iz 31 kola. Nice ima četiri boda manje i utakmicu više dok je PSG na šest bodova manje i utakmici manje od lidera. Lyon je daleko iza s 54 boda. Na začelju je i dalje Bastia s 28 bodova, jednim manje od Dijona dok su Lorient i Nancy na po 31 bodu.