Ligue 1 :Ludo prvo poluvrijeme derbija,ozljeda Subašića!

Ozlijedio se Subašić.

U derbiju 24.kola francuske Ligue 1 sjajnu utakmicu odigrali su Monaco i Lyon.Bio je to sudar četvrte i treće momčadi na tablici,koje su nakon ovog susreta zamijenile mjesta.

Ludo je počelo.U 12.minuti gosti vode.Diaz je šutirao,lopta je udarila od nekog u obrani Monaca i ušla u gol.Subašić je bio nemoćan.Na kraju je gol upisan Diazu,a to je 14 pogodak u prvenstvu za sjajnog Diaza.Da stvari budu gore po domaću momčad,u 15.minuti ozlijedio je Subašić,te ga je zamijenio rezervni golman Sy.

Kola su definitivno krenula nizbrdo za klub iz Kneževine kada je Traore zabio za 0-2 u 28.minuti.Tri minute kasnije Monaco smanjuje zaostatak preko Balde Keite.Igrao se 36.minut kada su domaći dobili i kazneni udarac nakon prekršaja Feralda Mendyja.Falcao je pucao,no Lopez brani njegov udarac.Ipak,lopta se ponovo odbila Falcau,koji iz ponovljenog udarca poravnava rezultat.

Ali,igrači Monaca sami su sebi komplicirali život.Balde Keita je u razmaku od samo pet minuta dobio dva žuta kartona,te je morao napustit igru.Monaco je tako morao cijelo drugo poluvrijeme odigrati s igračem manje.

U drugom dijelu Lyon je pokušavao kroz posjed graditi igru,no Monaco je i sa igračem manje bio konkretniji.U 86. minuti Jovetić,koji je ušao u 55. minuti umjesto Radamela Falcaa, sjajno poslužuje Ronyja Lopesa,koji zabija za 3-2 i veliko slavlje u Kneževini.