Lijepa pobjeda NK Lokomotive za lijepi nastavak europske priče

Zagrebačka momčad svoj put prema grupnoj fazi Europske lige započela je jučer kod UE Santa Colome iz Andore. Pobjeda  u gostima osigurala je nastavak lijepe europske priče.  U Andorra la Velli  svladala je momčad Santa Colomu sa 3:1.

Gol za vodstvo naših dogodio se u 19.minuti i to prilikom izvođenja jedanaesterca. Izveo  ga je Mirko Marić kojem je isprva domaći vratar priliku obranio,  ali na sreću Lokosa Marić je potom zabio odbijanac.   Na 2:0 povisio je Herdi Prenga u 65. minuti, a osam minuta poslije Marić postiže drugi pogodak na utakmici za 3:0. U samoj završnici susreta domaćin ipak ublažava poraz golom Pedra Reisa za konačnih 3:1 i pobjedu naših.

Uzvratni susret je 7. srpnja na stadionu u Kranjčevićevoj.

U slučaju plasmana u drugo pretkolo Lokomotivu čeka pobjednik dvoboja irskog Shamrock Roversa i finskog Rovaniemija.