Benfica nadigrala Dinamo… Produžeci kobni za Modre

Benfica je u drugom poluvremenu pritisnula Dinamo i uspjela postići pogodak za produžetke

Dinamo nažalost nije uspio proći dalje u četvrtfinale Europske lige. Bolja od njih bila je Benfica koja je bila premoćna u ovoj utakmici, ali odluka je pala tek u produžecima. Nakon 90 minuta rezultat je iznosio 1:0, a Benfica je sa dva pogotka u produžecima nadigrala Dinamo i zasluženo prošla u četvrtfinale.

Benfica – Dinamo 3:0  (0:0)

BENFICA: Vlachodimos, Almeida, Dias, Francisco Ferreira Ferro, Ribeiro, Pizzi, Gabriel, Fejsa, Živković, Joao Filipe Jota, Rafa Silva.

DINAMO: Livaković, Stojanović, Theophile, Dilaver, Rrahmani, Moro, Kadzior, Gojak, Olmo, Oršić, Petković.

Iako je Benfica u prvom poluvremenu dominirala u posjedu lopte, izrazitih šansi nije bilo. Nakon uvodnih minuta, Dinamo je prvi složio priliku. Kadzior je probio po lijevoj strani i ubacio na peterac gdje se našao Oršić, ali obrana Benfice uspjela je očistiti opasnost ispred gola prije što se igrač ‘Modrih’ snašao.

U 19. minuti Benfica je zaprijetila. Andrija Živković je presjekao loptu i poslao prema Rafa Silvi, no napadaču Benfice lopta je pobjegla u gol-aut. U 22. minuti dvojbena situacija. Oršić se sjurio po lijevoj strani i poslao loptu u kazneni prostor. Kod jedne ničije lopte u šesnaestercu našao se napadač Dinama Bruno Petković, koji je srušen u duelu. Sudac utakmice dosudio je kontra faul za Benficu i propala je dobra prilika za vodstvo Dinama.

Jedna neugodna situacija po Dinamo dogodila se u 38. minuti. Pizzi je presjekao jedno dodavanje Dinamove obrane i sjurio se u šesnaesterac, no udarac je bio premekan i Livaković je to lagano pokupio. Benfica je potkraj poluvremena pritisla Dinamo.  Ponovno u šansi se našao Pizzi, a njegov dobar pokušaj i ovog puta brani večeras sigurni Livaković.

Benfica je u samoj završnici došla do još jedne opasne situacije u šesnaestercu modrih, no Dinamova obrana je dobro odreagirala.

Benfica je na početku drugog dijela nastavila tamo gdje je stala. Nekoliko opasnih situacija su složili ispred gola ‘Modrih’ no konkretniji pokušaji su izostali. Dani Olmo je u 51. minuti opasno zaprijetio, ali njegov odličan udarac brani vratar domaćih. ‘Modri’ su imali nekoliko dobrih prilika izaći u kontru, no kazna Benfice je stigla u 71. minuti. Benfica je uspjela izigrati obranu Dinama i Jonas je ostao sam na rubu šesnaesterca, te spretno volejem pogodio uz samu vratnicu Livakovićevog gola.

U 76.’ Benfica je nakon slobodno udarca Dinama povukla odličnu kontru preko Rafe Silve, no u posljednji trenutak sjajno je očistio Rahmani. Benfica je stisnula u tim trenucima svim snagama, no obrana Dinama je uspjela je čistiti opasne situacije ispred gola Livakovića.

Ritam utakmice je malo pao nakon tog pritiska Benfice i otišlo se u produžetke.

Nažalost Dinamo je skroz potonuo u prvom produžetku utakmice. Nakon kornera gostiju, Olmo i Theophile-Catherine loše su očistili situaciju. Lopta je na 25 metara došla do stopera Benfice Ferra koji se namjestio i sjajno s 20-ak metara opalio i zabio.

Loša sreća po Dinamo se nastavila kada je Petar Stojanović nakon jednog dosuđenog prekršaja na igraču Benfice, prigovorio sucu utakmice i ovaj mu je prvo pokazao žuti karton, te nakon odmahivanja rukom Stojanovića je posegao za drugim žutim i crvenim kartonom.

Benfica je bila bolja momčad u ovoj utakmici i trećim pogotkom zaključila ovaj dvomeč. Ponovno je iz daljine potegao, ovaj puta Alex Grimaldo, a lopta je u čudnom luku prevarila Livakovića i završila u golu.

Dinamov europski put se tako završio u osminifinala Europske lige, no veliki uspjeh zagrebačkog kluba zagarantirao je Hrvatskoj dva predstavnika u kvalifikacijama za Ligu prvaka, počevši od 2020. godine.