Litva srušila Tursku i plasirala se u polufinale Svjetskog prvenstva

Litva je prvi polufinalist Svjetskog prvenstva. Svladali su Tursku 73:61 (13:18, 20:10, 14:16, 26:17).

SVJETSKO PRVENSTVO – ČETVRTFINALE

LITVA – TURSKA 73:61 (13:18, 20:10, 14:16, 26:17)

LITVA: Pocius 13, Juskevicius 3, Kuzminskas, Lavrnovič D. 11, Maciulis 9, Seibutis 19, Jasaitis 2, Motiejunas 2, Lavrinovič K., Jankunas 2, Valanciunas 12, Vasiliauskas.

TURSKA: Osman 2, Guler 9, Ermis, Akyol, Hersek, Preldžić 10, Tunceri, Savas 4, Gonlum 13, Arslan 12, Asik 11, Aldemir.

U prvom četvrtfinalnom dvoboju favorizirana Liva očekivano nije dopustila iznenađenje i slavila je protiv Turske. U polufinalu čekaju boljeg iz dvoboja SAD i Slovenija.

Viceprvaci Europe nešto su lošije ušli u susret, a Turci su u startu bili bolji protivnik. Tako je bilo do 15. minute kada Litva tricom Dariusa Lavrinovića prvi put dolazi i vodstvo i više ga ne ispušta do kraja poluvremena. Nakon polovice igre na semaforu je stajalo 33:28.

U trećoj četvrtini ponovno smo vidjeli bolju Tursku. Minus osam ubrzo su pretvorili u plus četiri i izgledalo je kao da će utakmica otići u drugom smjeru. Na krilima Seibutisa Litva je vratila igru pod svoju kontrolu i stekla prednost od desetak poena koju je mirno držala do kraja susreta. Dvoboj je završen s rezultatom 73:61.