Liverpool upisao novi poraz, Lovren se ozljedio

Osim Liverpoola i Leicester se rano poskliznuo u kupu.

Nogometaši Liverpoola nakon poraza od Manchester Cityja u derbiju 21. kola engleske Premier lige, poraženi su i u FA kupu te se oprostili od natjecanja već u 1/32 finalu.

Trener Jurgen Klopp u susretu protiv Wolverhamptona odlučio se odmoriti svoje glavne adute, no poslao je na travnjak hrvatskog reprezentativca Dejana Lovrena koji se već u petoj minuti ozlijedio. Zamjenio ga je 16-godišnji Ki-Jan Hoever.

Meksikanac Raul Jimenez doveo je domaće u vodstvo u 38. minuti, a Liverpool je izjednačio preko Divocka Origija u šestoj minuti nastavka. Ipak samo četiri minute kasnije, Ruben Neves ponovo donosi prednost Vukovima. Morao je Klopp u vatru baciti Roberta Firmina i Mo Salaha, ali ni to nije urodilo plodom te je Wolverhampton slavio s 2:1.

Lovrenu je stradala zadnja loža, a Liverpool je ostao samo na Virgilu Van Dijku od zdravih stopera.

“Nakon utakmice protiv Cityja odmah smo imali nekoliko igrača manje zbog bolesti. Bili smo prisiljeni na promjene. Dejan nam nije bio u planovima, trebao je biti samo na klupi. Ali dogodilo se što se dogodilo i to sada ne pomaže. Ovu utakmicu smo izgubili jer smo morali napraviti brojne izmjene. Naravno, ne samo zbog toga nego i zato jer nam je suparnik zabio dva gola.” – rekao je Klopp.