Lokomotiva bolja od Osijeka, Split do bodova protiv Slaven Belupa

NK Lokomotiva Zagreb / Facebook

U utakmici 22. kola Prve HNL Split je gostovao u Koprivnici kod Slaven Belupa. Nogometaši Splita slavili su s 1:0, pogodak vrijedan tri boda Ivan Tomičić u 11. minuti utakmice.

Nogometašima Splita svaki bod je važan u borbi za ostanak u Prvoj HNL. Splićani su čudesno došli do pobjede u Koprivnici. Slaven je imao veliki broj prilika, ni jednu nisu uspjeli realizirati. Slaven Belupo je promašio čak dva kaznena udarca, prvo je u 73. minuti udarac Stevanovića obranio Jukić, a u 90. minuti Slaven je ponovno imao priliku za izjednačenje, Brazilac Heber je iz penala pucao preko gola.

Slaven Belupo 0:1 Split (Tomičić, 11. minuta)

Split je pretposljednji s 12 bodova, dok je Slaven Belupo i dalje peti s 27 bodova.

Lokomotiva na domaćem terenu ostvarila veliku pobjedu protiv favoriziranog Osijeka.

Lokomotiva je iznenadila Osijek na domaćem terenu. Lokosi su u Kranjčevićevoj slavili s 2:0. Prvo je Endri Cekici je pogodio glavom u 31. minuti, pogodak za 2:0 postigao je Josip Ćorić u 62. minuti.

Osijek je ostao četvrti s 38 bodova, a Lokomotiva je šesta s 23 boda.