Lokomotiva i Slaven Belupo slavili na Arena Cupu

Igor Pamić četvrti put vodi momčad na Arena Cupu, a sva četiri puta bio je trener druge ekipe.

Sva četiri hrvatska prvoligaša koji sudjeluju na ovogodišnjem Arena Cupu upisali su pobjede u prvom kolu. Nakon što su jučer Istra 1961 i Inter Zaprešić bili bolji od Zaglebia i Žarkova, danas su pobjede upisali Lokomotiva i Slaven Belupo.

Lokomotiva : Znojmo  3:1 (0:1)

Strijelci: 0:1 Karačić (34-ag), 1:1 M. Burić (50), 2:1 Ivanušec (50), 3:1 N. Burić (77)

Lokomotiva: Grbić, Karačić, Kolinger, Majstorović, Datković, Mlinar, Drožđek, Lecjaks, Ivanušec, Uzuni, Kastrati. Još su igrali: Hendija, Hujber, Matić, Đurasek, Smoljo, Goričan, M. Burić, Raul Gustavo, N. Burić, Viduka.

Znojmo: Atanacković, Cihlar, Beganović, Štrombach, Kučera, Kokorović, Malar, Larko, Mudra, Drame, Brekalo. Još su igrali: Buček, Krčik, Avdić, Moravec, Helišek, Marcijuš, Hluže, Martinek.

Česi su protiv Lokomotive poveli u 34. minuti autogolom Frana Karačića, a to je ujedno bio i jedini gol u prvom poluvremenu. Nakon pet minute igre u drugom dijelu, Mario Burić je izjednačio rezultat, a u istoj minuti Luka Ivanušec preokreće rezultat. Konačnih 3:1 postavio je Nikola Burić u 77. minuti.

Slaven Belupo : OFK Titograd  4:0 (4:0)

Strijelci: 1:0 Šarlija (15), 2:0 Krstanović (23), 3:0 Gordana (29-11m), 4:0 Bongongui (43).

Slaven Belupo: Filipović, Nowak, Šarlija, Karamarko, Delić, Vidović, Gordana, Bačelić-Grgić, Doležal, Bongongui, Krstanović. Još su igrali: Marković, Zirdum, Međimorec, Koda, jelić, Plantak, Jajalo, Resrel, Mladen, Vrljičak, Mendy.

OFK Titograd: Joksimović, Petrović, Raičević, Škrijelj, Gašević, Popović, Ojdanić, Vukičević, Jelić, Divanović, Čatović. Još su igrali: Ivanović, Sekulić, Dinuša, Novović, Miličević, Brnović, Dedić, Nikolić, Radulović, Pavlović.

Slaven Belupo se s momčadi Igora Pamića obračunao poprilično lagano i pitanje pobjednika riješio već nakon pola sata igre. Farmaceuti su poveli već u 15. minuti golom Zvonimira Šarlije nakon kornera, a prednost je u debitantskom nastupu povećao Ivan Krstanović osam minuta kasnije. U 29. minuti Izraelac Roei Gordana realizira najstrožu kaznu, a konačnih 4:0 postavio je Kamerunac Louis Bongongui dvije minute prije poluvremena. U nastavku su Crnogorci sačuvali svoju mrežu unatoč dobrim prilikama Mendyja i Jelića.