Lokomotiva pobijedila velške amatere i došla na korak od drugog pretkola

Lokosi su, uz nešto muke na početku, svladali velški AUK Broughton rezultatom 3:1.

NK Lokomotiva/Foto: nklokomotiva.hr

Nogometaši Lokomotive nisu oduševili u prvom ovogodišnjem europskom nastupu. Momčad Ante Čačića uspjela se dovesti u poziciju da mora preokretati rezultat protiv velških amatera, no na koncu je ipak uspjela slaviti, konačnim rezultatom 3:1.

Lokosi su prvi put zaprijetili preko Šovšića u sedmoj minuti, isti igrač okušao je udarac i pet minuta kasnije, no prva se lopta zakotrljala u njihovoj mreži – AUK Broughton poveo je u 28. minuti (Riley) i izazvao oduševljenje na tribinama, a mogli su Velšani netom kasnije i povećati prednost, no za malo je neprecizan bio na koncu Grey.

Mnogo bolje izgledao je zagrebački sastav u drugom poluvremenu – u 48. minuti Šovšić je konačno poentirao, pet minuta kasnije Mrčela se našao u dobroj situaciji, no pucao pored gola, da bi u 61. Marić preokrenuo rezultat i doveo svoju momčad u vodstvo (2:1).

Kad se mnogo lakše diše, vidjeli smo i potpuno drugačiji scenarij – do kraja je za 3:1 pogodio Kolar, a u 82. je minuti Šovšić propustio realizirati kazneni udarac. Rezultat se do kraja nije mijenjao, a lokosi su ovom pobjedom praktički i riješili pitanje putnika u drugo pretkolo Europske lige. Uzvrat u Zagrebu trebao bi biti tek formalnost…