Igor Tudor potpuno je nadmudrio Antu Čačića i u uzvratnoj utakmici drugog pretkola Europske lige pobijedio Lokomotivu s ogromnih 6:0...

Baš kao što je Igor Tudor čitavoga tjedna najavljivao, PAOK je u uzvratnoj utakmici drugog pretkola Europske lige bio mnogo, mnogo bolji negoli u Zagrebu prije sedam dana.

Grčka momčad pod vodstom hrvatskoga trenera ponizila je Lokomotivu u Solunu, pobijedivši sa čak 6:0 te tako bez ikakvih problema anuliravši minimalni (2:1) poraz iz Kranjčevićeve. Ante Čačić i njegovi izabranici bili su u potpuno podređenom položaju, a mladi nogometaši lokosa pretrpjeli su ne samo jedan od najtežih poraza u povijesti kluba, već i hrvatskih momčadi u euronatjecanjima.

Lokomotiva je bila puna samopouzdanja, ohrabrena i prvenstvenim demoliranjem Istre (6:1), no ono što su oni u domaćem ogledavanju snaga učinili Puljanima, sada su osjetili na vlastitoj koži; i bilo je jako bolno. Već u prvih četrnaest minuta Grci su praktički riješili sve dvojbe – pogađali su Perez, Mak i Pelkas, a dovoljan dokaz da u hrvatskom sastavu ništa ne štima jest i prva zamjena koju je Čačić obavio već u 25. minuti susreta.

Pola sata igre u Solunu prošlo je bez ijednog pokušaja željezničara prema vratima domaćina, a do kraja poluvremena imao je Tudor i 4:0 – strijelac je u 34. minuti ovoga puta bio Kitsiou.

Ništa bolje nije proteklo ni drugo poluvrijeme; domaćini su silovito napadali, Lokomotivini igrači izgledali potpuno izgubljeno i dezorijentirano, a rezultiralo je to i dvama novim pogocima; u 60. minuti autogol je poslije pokušaja Maka postigao Mrčela, da bi pred sam kraj ponajbolji igrač susreta Mak zabio svoj drugi pogodak za postavljanje konačnih, visokih i zabrinjavajućih 6:0.