Lokomotiva uz sjajnu igru svladala Istru 1961

Lokomotiva je u Kranjčevićevoj bila bolja od Istre 1961...

NK Lokomotiva/Foto: nklokomotiva.hr

Odličnom igrom Lokomotiva je protiv Istre 1961 stigla do prvih ovosezonskih bodova pobjedom 6:1. Istra 1961 je u Kranjčevićevoj odigrala neočekivano loše. Odmah u šestoj minuti domaći su usmjerili utakmicu prema pobjedi. Šovšić se prekrasnp oslobodio čuvara i krenuo u kontru, odigrao dvostruko proigravanje s Mišićem i svladao Brkića za 1:0. Istra 1961 mogla je izjednačiti u 14. minuti, ali greda je zaustavila udarac Đurića. Igrala se 21. minuta kad je Šovšić sjajno uposlio Doležala, koji je bio sam pred nesigurnim vratarom gostiju i rutinski je poslao loptu u mrežu.

Tri minute nakon toga je Kolar oboren u kaznenom prostoru gostiju, a Šovšić je s bijele točke postigao svoj drugi pogodak na utakmici. U posljednjoj minuti prvog dijela Lokomotiva je odigrala još jednu dobru akciju, koju je Kolar okrunio pogotkom za 4:0. Pamić je na odmoru napravio dvije izmjene, no to nije previše pomoglo gostima. Puljani su ipak smanjili u 58. minuti trećim ovosezonskim pogotkom Petra Franjića, koji je rutinski pogodio nakon što je obrana domaćina odbila loptu. Sedam minuta kasnije je Šovšić upisao još jednu asistenciju, a Marić je prvo pogodio gredu, ali kad je odbijena lopta stigla do njega nije propustio priliku za 5:1. Fiolić je u 89. minuti postavio konačan rezultat.

Lokomotiva je tako dobila dodatnu dozu samopouzdanja uoči uzvrata protiv PAOK-a, dok uzdrmanu Istru 1961 očekuje domaća utakmica protiv Hajduka.

Lokomotiva: Zelenika, Šovšić (od 73. Fiolić), Begonja, Bartolec, Mrčela, Bručić, P. Mišić, Andrijašević (od 58. Leko), Kolar (od 58. Marić), Prenga, Doležal

Istra 1961: Brkić, Heister, Franjić, Tomić, Repić (od 46. Svraka), Matoš (od 84. Hadžanović), Grković (od 46. Nikolić), Ojdanić, Žižić, D. Mišić, Đurić

Žuti kartoni: Đurić (7), Bartolec (61), D. Mišić (66)