Loš Čilić zasluženo poražen na startu ATP-a u Rimu

Marin Čilić oprostio se od turnira u Rimu već u prvome kolu...

Marin Čilić odigrao je vrlo loš meč u prvom kolu ATP turnira u Rimu te je potpuno zasluženo poražen od španjolskog specijalista za zemljane podloge Guilerme Garcija Lopeza.

Najbolji hrvatski tenisač poprilično se mučio i radio je puno previše pogrešaka, a rezultiralo je konačnim rezultatom 6:4, 6:3 za samo sat i 44 minute igre.

Garcia Lopez oduzeo je Marinu servis već na početku susreta, a Međugorac je teško živio i u sljedeća dva gema. Dignuo se tek pri kraju seta, došao do tri break šanse, no Španjolac je ipak uspješno stigao do 6:4.

Gotovo smo isti scenarij vidjeli i u drugom setu – Čilić je u prvom servis-gemu spasio čak šest break prilika, no pomoći mu nije bilo u petoj igri. Garcia Lopez poveo je s 3:2, još jednom oduzeo našem prvom reketu servis i lakše no što je planirao izborio plasman u drugo kolo.