Loša večer Rudeža i Bogdanovića u NBA ligi

Rudežova Indiana poražena je kod Atlante rezultatom 102:92, dok su Bogdanovićevi Netsi svladali Detroit Pistonse 102:90.

Hrvatski košarkaši Bojan Bogdanović i Damjan Rudež odigrali su loše utakmice za svoje klubove u subotnjem programu NBA lige. U pobjedi Netsa od 12 razlike, Bogdanović je utakmicu započeo u startnoj postavi. Proveo je skoro 25 minuta na parketu uz samo dva postignuta poena uz šut 1-7, promašivši sva četiri pokušaja za tricu. Damjan Rudež je u porazu Pacersa na gostujućem terenu u Atlanti odigrao 11 minuta, te je u tom razdoblju ostao bez koša, upisavši jednu asistenciju i jednu ukradenu loptu.

Od ostalih susreta valja istaknuti četvrti ovosezonski poraz Los Angeles Lakersa (još uvijek čekaju prvu pobjedu) protiv Golden State Warriorsa. Domaći Warriorsi pobijedili su rezultatom 127:104 uz 41 poen sjajnoga Klaya Thompsona što mu je ujedno i rekord karijere. Stephen Curry ubacio je 31 koš i upisao 10 asistencija. U uzbudljivoj završnicu u Minneapolisu domaća Minnesota poražena je od Chicaga 105:106. Najzaslužniji za pobjedu Bullsa bio je Jimmy Butler sa 24 poena te pogođena zadnja slobodna bacanja na dvoboju.