Lovren bolji od Kranjčara, Gerrardovo iskupljenje u posljednji čas

Liverpool je svladao QPR...

Dejan Lovren/Foto: Gettyimages

Liverpool je na Anfieldu svladao QPR 2:1. Dejan Lovren je odigrao cijelu utakmicu, dok je Niko Kranjčar ostao na klupi. Tako je Rodgersova momčad zadržala izglede za četvrto mjesto, koje vodi u kvalifikacije za Ligu prvaka. QPR je bolje otvorio utakmicu i u osmoj minuti je Caulker u dobroj prilici pucao pored gola. No, to je pokrenulo Liverpool i uskoro se tresla mreža gostiju. U 20. minuti je Lambert ubacio, a Coutinho je snažnim udarcem s desetak metara poslao loptu pod gredu. Do kraja prvog dijela je QPR imao nekoliko dobrih kontri, ali rezultat se nije mijenjao.

U drugom dijelu je Liverpool bio mnogo bolji. U 50. minuti je Coutinho pucao pored gola, a pet minuta kasnije je pokušaj Sterlinga otišao preko gola. Barton je u 73. minuti ubacio iz kornera, a Fer je pogodio za izjednačenje. Šest minuta kasnije Gerrard nije bio precizan s bijele točke nakon prekršaja Onuohe. U 82. minuti je Onuoha zaradio i isključenje, što je njegovu momčad stajalo boda. Igrala se 87. minuta kad se Gerrard pobjedonosnim pogotkom iskupio za promašeni kazneni udarac.