Lovren odradio 90 minuta u pobjedi Liverpoola

Liverpool je u gradskom derbiju slavio protiv Evertona 3:1, a naš stoper Dejan Lovren u pobjedi svoje momčadi odradio je svih 90 minuta.

Facebook - LiverpoolFC

Trideseto kolo engleske Premier lige otvoreno je velikim derbijem. Liverpool je na svom Anfieldu ugostio gradskog rivala Everton te u pravoj derbi utakmici slavio 2:1.

Odlično je krenuo susret za Redse, za koje je od prve minute igrao povratnik Dejan Lovren. Već u osmoj minuti Firmino je lijepo uposlio Sadija Manea, a Senegalac takve prilike ne propušta. Odličnu priliku imali su u 19. minuti, ali Robles odlično zaustavlja dalekometni pokušaj Emrea Cana.

Gosti su izjednačili u 28. minuti pogotkom Matthewa Penningtona u gužvi nakon kornera. Ipak, sreća im nije bila dugog vijeka, u 31. minuti novo vodstvo domaćima donosi nakon sjajne akcije Philippe Coutinho.

U 57. minuti ozlijedio se Mane i Klopp je prisilno morao uvesti Divocka Origija. Ispalo je da je to bio sjajan potez jer Belgijac je samo tri minute kasnije lijepo prevario Roblesa, nakon asistencije Coutinha, i povećao prednost domaćih. Nakon toga dominaciju je preuzeo Everton, ali nisu stvorili niti jednu stopostotnu priliku. Njihov najbolji igrač Lukaku bio je indisponiran, a ostali bez njega jednostavno nisu uspjeli ništa napraviti. Najbolje prilike imali su udarcima iz daljine Holgate za Everton, odnosno Trent -Alexander za Liverpool, ali vratari su bili sigurni.

Dejana Lovrena odigrao je svih 90 minuta na stoperskoj poziciji kod Liverpoola te je bio vrlo dobar. Kod gola je blokirao prvi udarac, ali suigrači nisu uspjeli raščistiti nastalu gužvu. Pretrpio je i jedan grubi start Barkleya, ali na svu sreću nije bilo posljedica.