Lovren s Liverpoolom osigurao prolaz, Striniću 90 minuta u pobjedi Napolija

Dejan Lovren s Liverpoolom je izborio prolaz skupine Europske lige, dok je pobjedu u pretposljednjem kolu izborio i Ivan Strinić s Napolijem...

Hrvatski reprezentativni branič Dejan Lovren odradio je svih 90 minuta u pobjedi Liverpoola protiv Bordeauxa na Anfieldu, kojom su redsi kolo prije kraja osigurali prolazak skupine ovogodišnje Europske lige.

Izabranici Jürgena Kloppa poprilično su loše počeli, u 33. minuti Anfield je šokirao Saivet lijepim pogotkom iz slobodnog udarca, no do isteka prvih 45 minuta sve se stubokom promijenilo.

Pet minuta poslije rezultatskog zaostatka Milner je s bijele točke prvo poravnao rezultat, dok je u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena sva tri buda ‘uknjižio’ Benteke. Liverpoolu je na ruku išla i pobjeda Rubina nad Sionom, kojom je s devet bodova preuzeo i čelo skupine G.

U ostalim utakmicama koje su odigrane u kasnijem večernjem terminu izdvajamo gostujuću pobjedu Fenerbahčea nad Moldeom te minimalnu pobjedu Villarreala protiv bečkog Rapida, kojom je žuta podmornica u izravnom okršaju ujedno i ‘zakaparila’ prvo mjesto u skupini.

Pred praznim tribinama, zbog terorističkih prijetnji diljem Belgije, koplja su ukrstili Club Brugge i Napoli, a domaći su na koncu poraženi s minimalnih 0:1; jedini strijelac bio je branič Vlad Chiriches na isteku prvog poluvremena. Ivan Strinić odigrao je za goste svih 90 minuta. PAOK hrvatskog trenera Igora Tudora izgubio je sve šanse za nastavak europskoga natjecanja, a dodatno su to ‘začinili’ i tek mršavim (0:0) remijem s Gabalom u Grčkoj.