Dejan Lovren službeno debitirao za Liverpool u pobjedi protiv svojeg bivšeg kluba Southamptona

Premier liga, 1. kolo: Liverpool – Southampton 2:1 (Sterling 23', Sturridge 79'; Clyne 56')

Dejan Lovren sa suigračima/foto: Twitter

Dejan Lovren i službeno je debitirao za Liverpool. Na startu nove sezone Premier lige hrvatski je stoper odradio svih 90 minuta u 2:1 pobjedi protiv momčadi čiji je dres donedavno nosio – Southamptona. Bio je i jedan od sukrivaca za primljeni pogodak.

Liverpool je u 23. minute stigao u vodstvo pogotkom Raheema Sterlinga koji se našao na pravom mjestu nakon sjajne dijagonale Jordana Hendersona preko polovice travnjaka.

Gosti su izjednačili u 56. minuti preko Nathaniela Clynea, a u toj je situaciji zakazao i Lovren. Srpski reprezentativac Dušan Tadić prihvatio je loptu na rubu šesnaesterca te leđima okrenut prema golu „prodao“ Lovrenu udarac petom kroz noge. U prazan je prostor natrčao Clyne i pogodio rašlje Mignoletovog gola.

Pobjedu je Liverpoolu na oduševljenje 45.000 navijača u 79. minuti donio Daniel Sturridge kojega je na petercu glavom pronašao Sterling.

Domaća je publika svaki Lovrenov dodir s loptom ispraćivala pljeskom, dok su ga navijači Southamptona uglavnom častili zvižducima.

Premier liga, rezultati

Manchester United – Swansea 1:2, Leicester – Everton 2:2, QPR – Hull City 0:1, Stoke City – Aston Villa 0:1, West Bromwich – Sunderland 2:2, West Ham – Tottenham 0:1, Arsenal – Crystal Palace 2:1, Liverpool – Southampton 2:1.

Kasnije: Newcastle – Manchester City.

Ponedjeljak: Burnley – Chelsea.